Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DPS Odborářská v Ostravě-Hrabůvce se pyšní novým sálem. Sloužit bude nejen seniorům

Dům s pečovatelskou službou Odborářská v Hrabůvce mý zbrusu nový společenský sál. Vznikl kompletní rekonstrukcí jídelny, která už nesloužila svému účelu a nově bude tedy sloužit k setkávání a kulturním akcím.

Celých 8 měsíců trvala kompletní rekonstrukce jídelny a výdejny jídel v Domě s pečovatelskou službou na ulici Odborářská v Ostravě-Hrabůvce. Během modernizace, která skončila v minulých dnech, se tento prostor proměnil ve společenský sál pro zhruba 150 lidí.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Stavební práce vyšly na zhruba 6,2 milionů korun. Rekonstrukcí neprošel jenom tento sál, ale i celé zázemí. Máme tady nově vybudovaný prostor pro šatnu, pro odkládání oděvů. Dále rekonstrukcí prošly toalety, kuchyně včetně výdejních okének a nově vznikl prostor pro účinkující.”

Vyměněno bylo i obložení a nové jsou i podlahy, dlažby, topná tělesa, okna a osvětlení. Rekonstrukcí prošla i elektroinstalace a celý sál získal i klimatizaci. Kuchyň s výdejními okénky je vybavena sporákem, chladničkou, mrazničkou a také myčkou na nádobí.

Michaela Mahrová, ředitelka Kultury-Jih: “Kultura-Jih bude mít tento zrekonstruovaný sál ve své správě od října letošního roku. Bude využívaný jednak místními kluby. Klubem seniorů, klubem filatelistů a dalšími kluby a jednak pro kulturní a vzdělávací činnost naší organizace. Bude také určen široké veřejnosti pro komerční využití v rámci nějakých oslav, společenských událostí a to také díky kvalitní gastrozóny, která je tady dobudována.”

Do konce října bude v sále nainstalováno promítací plátno, ozvučení a projekční zařízení.

Dovybaven bude samozřejmě také nábytkem. Veškeré informace najdete na webových stránkách Kultury-Jihu. Pokud upřednostňujete osobní kontakt, pak se vše dozvíte v kulturním domě K-trio.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy