Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu Ostravy úspěšně ukončili studium další studenti U3V a začíná další ročník

  • Ostrava-Jih,

Další studenti Univerzity 3. věku ukončili studium. Poté, co úspěšně absolvovali všechny čtyři semestry, v Komorním klubu v Jubilejní kolonii pro ně byla připravena slavnostní promoce.

V Komorním klubu v Jubilejní kolonii se sešlo 34 studentů Univerzity 3. věku na slavnostní promoci. Šlo o studenty, kteří úspěšně ukončili dvouleté studium.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Dneska promuje ročník školní studijní rok 2019/2020, kterým jsme z důvodu korony museli odložit promoce a zároveň promuje školní rok 2020/2021. Celkem ukončilo a splnilo podmínky pro absolutorium 34 studentů, dnes už absolventů.”

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsem velice ráda, že se se seniory setkáváme a musím říct, že vlastně i v té obtížné době prokázali velkou schopnost a velkou chuť zvládnout studia, protože podobně jako žáci i oni studovali online. Takže museli za pomoci svých rodinných příslušníků se naučit pracovat s počítačem a zvládli to opravdu výborně.”

Anketa: studenti U3V: “Budu chodit dál. Zítra jdu na další a bavilo mě to strašně moc. Hlavně, že jsme byli mezi sebou, že jsme měli takovou dobrou partu. Kolektiv byl super.”

“Mě bavila ta historie, nejvíc ta historie a to kreslení a ty ruční práce. Pokračovat nebudu, ale bylo to fajn. Jsme se poznali zase. Začínalo nás asi 20 a zůstalo nás 12.”

“Historie obvodu, to nás nejvíc zajímalo, EU a malování. Jsme malovali taky.”

“Ano, my teda pokračujeme, máme imatrikulaci, takže pokračujeme dál.”

“Já souhlasím s kolegyní, moc se nám to líbilo.”

U3V ale rozhodně nekončí. Už koncem září se otevírá nový školní ročník, který bude opět na dva roky a nabídne dva nové studijní programy.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Předměty jsou úplně jiné. Vybrali jsme pro naše studenty úplně nové programy. Budou se i nadále potkávat se svými oblíbenými pedagogy, ale přibudou i nové, zajímavé předměty, které ještě neabsolvovali.”

Nebude chybět například oblíbená výuka historie, která se ale nově rozšíří na celou Ostravu. Dosud se studenti pohybovali jen v obvodu Ostrava-Jih.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Zároveň se budeme věnovat různým kreativním kurzům v umělecké škole AVE ART a připravili jsme také zajímavé věci, které ještě vůbec nebyli a v podstatě to je překvapení.”

Nové jsou i názvy programů, Jeden z nich se například jmenuje Jsem senior a co má být.

Dvouletý studijní program se skládá ze 4 semestrů, které si ale studenti zakupují jednotlivě.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “To znamená, vždycky se přihlásí se tedy vždy na jeden semestr, který začíná už teď září, říjen a končí na jaře 22 a na to navazuje další semestr, takže celkem můžou absolvovat až 4 semestry nezávisle na sobě dle svého výběru.”

Všem studentům U3V, kteří jsou z obvodu Ostrava-Jih, přispívá na studia radnice, a to dvěma třetinami z celkové částky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy