Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny samoty skončily. V Ostravě-Jihu se senioři baví na jedné akci za druhou

  • Ostrava-Jih,

Letošní rok je v Ostravě-Jihu nabitý akcemi pro seniory. Obvod se jim snaží vynahradit dny samoty, které zavinila pandemie koronaviru. Všechny akce jsou hojně navštěvované stejně jako byla ta poslední, a to Den seniorů v kulturním domě K-trio.

Velký sál kulturního domu K-trio zaplnili senioři. Bavili se tady na Mezinárodním dni seniorů, který pro ně uspořádala radnice. Šlo o odpolední setkání s bohatým programem a pohoštěním.

Dagmar Hrabovská (OSTRAVAK), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Dnešní odpolední setkání pro seniory je realizováno jako vyjádření poděkování a úcty za lásku a péči, kterou vlastně věnovali svým dětem, kterou věnují svým vnukům a někteří pravnukům. Je to poděkování za jejich celoživotní práci.”
Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Já jsem rád, že to hlavní covidové šílenství je za námi a že opět můžeme dělat akce pro seniory, protože ta doba, kdy ty akce nebyly a byli doma, byla pro ně jakoby delší než pro nás všechny ostatní. Oni opravdu ten sociální kontakt potřebují, potřebují, aby jsme ty akce pro ně dělali, chtějí chodit, chtějí se družit. Takže za mě fakt obrovský úspěch, že se v tom vracíme do normálu a věřím, že už to tak i zůstane.”

Akcí je opravdu celá řada. Jsou to zájezdy seniorů, U3V, vycházky do přírody, taneční večery, jóga, počítačové a jiné kurzy, nebo tradiční Ples seniorů

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Ten program se snažíme za ten uplynulý rok dohnat v co nejrychlejší možné míře a věřím, že příští rok už bude úplně normální.”
Anketa: senioři Ostravy-Jihu: “Do Akordu chodím pravidelně, v klubu jsem na Horymírové. Chodím do turistiky s postiženýma, byla jsem aktivní v Amazonkách, mám U3V za sebou a celkem se zajímám, co se děje na Jihu, v Ostravě a všude. Na výstavy, na muzea, do divadla, kulturu, kino Luna.”
“Chodím na vycházky, organuzuji zájezdy, přednáším, recituji. Budu teď recitovat na Miss babča. Prostě zúčastňuju se všech akcí. I když mám 84 roků, tak jsem bojovnice taková a to mě drží při životě.”

Další oblíbenou akcí jsou Senioři bez hranic, v rámci které se senioři z Ostravy-Jihu setkávají se seniory z Polska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy