Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu pokračují v opravách silnic a chodníků

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu na podzim projde rekonstrukcí celá řada chodníků a komunikací. Opravy jsou naplánovány ve všech částech obvodu a projdou jimi ulice, které jsou v tak špatném stavu, že se nedají řešit lokálními úpravami.

Na řadě chodníků a komunikací v městském obvodu Ostrava-Jih se podepsalo jejich stáří. Jsou tak popraskané a děravé, že je nutná jejich celková rekonstrukce. Čilý stavební ruch v ulicích tak panuje i na podzim.

Daniel Jeřábek, vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb, MOb Ostrava-Jih: “V současné chvíli se nacházíme na ulici Oráčova. Jsem velice rád, že se nám podařila koordinace staveb se společností Ostravské vodárny a kanalizace, kde společnost Ostravské vodárny a kanalizace pokládá nový vodovodní řád.”

Samotná rekonstrukce Oráčovy ulice začne už začátkem příštího týdne. Celá plocha o velikosti zhruba 3 tisíce metrů čtverečních si vyžádá přes 7 milionů korun.

Daniel Jeřábek, vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb, MOb Ostrava-Jih: “Uvedená ulice, byla celá řada stížností na ni. Jak na chodníky, tak na komunikaci a tím pádem jsme přistoupili k celkové rekonstrukci. V nejbližších dnech se nám rozjedou stavby v celém městském obvodě. Jako příklad můžu uvést Milana Fialy, Václava Jiřikovského, Antonína Poledníka, ulice Moravská, ulice V Troskách, a to v celkovém objemu asi 16 milionů korun.”

Za tuto částku bude opraven i spojující chodník ulic Plzeňská a Ruská v Zábřehu a částí chodníků na ulicích Lumírova a Charvátská ve Výškovicích.

Daniel Jeřábek, vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb, MOb Ostrava-Jih: “Chodníky a komunikace na uvedených akcích budou mimo ulice V Troskách použit litý asfalt, protože je to nejlevnější a nejrychlejší varianta v současné době na trhu.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Postup oprav chodníků vychází z takzvaného pasportu, kdy bylo v roce 2017 zdokumentován technický stav všech komunikací pro pěší v obvodu a podle tohoto hodnocení, podle toho, která místa na tom byla nejhůře a jsou nejpotřebnější, se také v rámci dalších let postupuje.”

Rekonstrukce všech uvedených silnic a chodníků by měly skončit ještě letos.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy