Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Ostravy-Jihu rozhodují o vítězných projektech participativního rozpočtu

  • Ostrava-Jih,

6. ročník participativní o rozpočtu Náš Jih jde do finále. V tuto chvíli probíhá hlasování, ve kterém lidé rozhodnou, který z projektů se bude příští rok realizovat. Na ty vítězné radnice uvolnila z rozpočtu 10 milionů korun.

Celkem 38 projektů postoupilo do hlasování v 6. ročníku participativního rozpočtu Náš Jih. Jsou mezi nimi nejen dětská hřiště a jiná sportoviště, ale také například výstavba včelích úlů, nebo festival lokálních kapel. Které z nich zkrášlí obvod, o tom můžete rozhodovat právě vy. Stačí se do něj zapojit.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Takže určitě mnoho zajímavých projektů. Všechny naši obyvatelé najdou na webu www.nasjih.cz, kde také mohou hlasovat. Jak už jsou zvyklí, tak tradičně mají 4 kladné a dva záporné hlasy, které mohou libovolně rozdělit, načež celé hlasování potvrdí verifikaci ve svém mailu, kam jim přijde takový odkaz.”

A my vám dnes část projektů představíme.

Autoři návrhů: “Jedná se o informativní tabule, které by stály před jednotlivými vchody , 1. stupně, 2. stupně a MŠ. Zveřejňovaly by se na ně informace, novinky a pozvánky. Sloužily by veřejnosti, žákům, rodičům. Měly by mít podobu jako v Bělském lese. Dřevěné tabule se stříškou.”
“Protože jsme sportovní škola a podporujeme děti v tělesných a sportovních aktivitách, tak jsme se rozhodli, že si podáme návrh na úschovny kol a koloběžek. Jedna z těchto úschoven by měla stát tady vedle mě u vchodu na 1. stupeň a druhá u vchodu na stupeň druhý.”
“Chtěla bych vás požádat o podporu projektu Zelený minipark na Dubině, který by se nacházel v místě velké asfaltové plochy mezi ulicemi Jana Škody a Václava Jiřikovského. Vzhledem k husté zástavbě panelových domů v této oblasti je to jedinečná příležitost, jak využít tuto plochu pro zatravnění a následně ji využívat v rámci letních měsíců pro piknik, setkávání sousedů, nebo relax.”
“Naším cílem je vytvořit v tomto prostoru bývalé tramvajové točny, která zde fungovala do roku 2008, malý park, kde bychom vytvořili lavičky a zasadili nové stromy a keře Rádi bychom zanechali také historii toho místa a chtěli bychom ji zvýraznit tím, že zde umístíme informační tabuli.”
“Pro tento ročník participativního rozpočtu jsme přihlásili projekt komunitní zahrady. Tento by měl vzniknout na louce za námi a kolem nás poblíž ulice Františka Lýska. Proto jsme zahradě začali říkal Lýskovka. A co komunitní zahrada Lýskovka může nabídnout? Je to příležitost si vypěstovat vlastní zeleninu, nebo bylinky i pro ty, kteří zahradu nemají.”
Vznikl projekt zdraví Fitness zóna Mitušova. Nově vzniklé hřiště by obsahovalo navíc prvky, na kterých by si zacvičili nejen mládež a dospělí, ale také handicapovaní.”
“Čeká na vás příjemné posezení se slunečníky, záplavě kvetoucích keřů a stromů, nebude chybět ani rozsáhlá travnatá plocha pro mezigenerační učení, sportování a relaxaci. Projekt vznikne mimo obytné domy a bude veřejně přístupný všem generacím.”
“Zde v těchto prostorách by mělo stát asi pět úlů s tím, že veřejnost by měla možnost se seznámit s životem včel, s jejich potřebami a samozřejmě také s tím, co vše nám včely přinášejí.”
Tady bylo kdysi škvárové hřiště, na kterém jsme si kdysi i já jako prcek hrál a byl bych rád, aby tento prostor byl opět využitý pro pohyb dětí a mládeže. Prostor je neskutečně velký, takže nám umožní umístit prvky jak pro malé děti od revitalizace pískoviště, přes umístění houpaček a skluzavek až po výstavbu kompletního workoutového hřiště.”
“Náš projekt Hobby sportovec chce přinést pro obyvatele Ostravy-Jihu možnost, že na tyto nové sportoviště najdeme osobního trenéra, lektora, pedagoga, včetně cvičebních pomůcek. které vám váš sport a sportovní aktivitu začnou organizovat.”
“Já bych vám chtěla představit projekt Jih ožije hudbou, což je dvoudenní festival, který má představit všechny umělce a zpěváky Jihu na jednom dvoudenním festivalu.”

Každý, kdo se zúčastní hlasování, dostane možnost zapojit se i soutěže o tablet. Hlasování bude probíhat do 5. listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy