Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aut je hodně, parkovišť málo. V Ostravě-Jihu proto budují další a další

  • Ostrava-Jih,

Řidičům se opět alespoň částečně ulevilo. Ve Výškovicích a na sídlišti Bělský les přibyla nová parkovací místa, která radnice Ostravy-Jihu nechala vybudovat na nevyužívaných místech.

Nevyužívané asfaltové dětské hřiště na ulici Františka Lýska se proměnilo v parkoviště pro 22 aut. Obvod Ostrava-Jih jej nechal vybudovat za zhruba 3 miliony korun. Na místě byla zřízená i dvě parkovací stání pro tělesně postižené.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “My jsme se setkávali s těmi požadavky na řešení té dopravní situace tady v tomto místě tak jako v podstatě všude v našem městském obvodě, ale právě ta nevyužívaná plocha nás přiměla k tomu, že ji využijeme takto pro ty řidiče s tím, že se podařilo ty peníze teď ještě ušetřit v tomto letošním roce a díky Ostravským komunikacím, které měly potřebnou kapacitu stavební, se podařilo ještě letos toto parkoviště vybudovat.”.
Jeden z obyvatelů sídliště Bělský les: “Tady už opravdu to bylo hodně přeplněné, takže opravdu večer, když jste přijela v 5 hodin, nebo v 6, tak už tu prakticky nebylo kde zaparkovat a člověk musel vybírat ta místa někde daleko. Takže s těžkýma taškama. Určitě to pomohlo tady tomu. Takže za mě je to dobře.”

Dalších bezmála 130 parkovacích míst vzniklo rozšířením parkoviště na ulici Jičínská ve Výškovicích. Právě v této části obvodu mají řidiči největší problém s odstavením aut.

Anketa: obyvatelé Výškovic: “Co tu dělají ta velikánská auta. To se nám tu nelíbí. Není to tu náhodou dopravní značka, že to tu jenom pro osobní a ne nad 2 a půl tuny. Ještě to by měl někdo pohlídat a samozřejmě to parkování pod domem. Pěší zóna a vidíte tam, tam. Jsme rádi samozřejmě, protože člověk přijel ve 4 odpoledne a už neměl kde zaparkovat. Krásné to je, krásné.”
“Kdo je řidič, tak určitě mu to dělá radost, že to parkoviště je, ale já jsem měla radši ty stromy a to, co tam bylo, ale nedá se nic dělat. Je jasné, že ti, co mají auta, že jsou rádi a aut je strašně moc, takže zase na druhou stranu je dobře, že to je.”
“Je to lepší, protože se stávalo na chodníku a teď by teda nemělo, i když někteří stojí dál.”
Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V této chvíli je tady celkem 267 parkovacích míst, z toho nových je 126. Tato akce stále necelých 17 milionů korun a myslím si že velice ulevila parkování v této oblasti, protože Výškovice jsou velice kritické, co se týče možnosti zaparkovat. Do konce roku budou ještě dokončena parkoviště na ulici Kaminského a ulici Lužická a v této chvíli už je hotovo parkoviště na ulici Dr. Martínka.”

Díky těmto parkovištím v obvodu přibude dalších 65 parkovacích míst.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy