Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu rozsvítí vánoční stromy i výzdobu. Připravena je i online vánoční soutěž

  • Ostrava-Jih,

Obvod Ostrava-Jih se oblékl do vánočního. Nazdobeny jsou vánoční stromy, náměstí i ulice. Ty se slavnostně rozsvítí už 1. prosince. Zároveň bude v tento den zahájena i vánoční akce Adventní kalendář aneb společné Vánoce na Jihu.

Na novém náměstí Ostrava-Jih se 1. prosince rozsvítí vánoční strom. Tento slavnostní okamžik umocní vystoupení Vladimíra Hrona s kapelou Permoník. V tento den se rozzáří i vánoční výzdoba v celém obvodu. A navíc začne i nová vánoční soutěž o hodnotné ceny.

Aneta Bartoníková, referent marketingu, Kultura Jih: “Kultura Jih si ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Jih připravila pro své občany takovou aktivitu v této těžké době, která úplně nám nepřeje. Nemůžeme pořádat všechny kulturní akce, které jsme měli v plánu. Tak jsme si místo toho připravili adventní kalendář. Bude probíhat na webu kulturajih.cz, kde bude po 24 dní připraven adventní kalendář s okýnky.”

Každý den si lidé budou moci rozkliknout jedno políčko, pod kterým se bude skrývat soutěžní úkol v podobě otázky, nebo nějaké aktivity spojené s Vánocemi.

Aneta Bartoníková, referent marketingu, Kultura Jih: “Do tohoto adventního kalendáře se zapojilo mnoho partnerů, kteří přispěli svými hodnotnými dary a i s těmito partnery vlastně budeme vytvářet ty jednotlivé úkoly a otázky. Takže budou vždycky tematické podle toho, čeho se cena týká.”

První políčko adventního kalendáři si budete moci rozkliknout už 1. prosince, poslední pak na Štědrý den.

Aneta Bartoníková, referent marketingu, Kultura Jih: “25. 12. bude poslední slosování o hlavní cenu. Ceny si zatím necháme ještě pro sebe, bude to překvapení, takže určitě se podívejte každý den, co máme pro vás připraveno.”

A připraveného je toho ještě mnohem víc. Už 5. prosince se budou v kulturním domě K-trio vyrábět svíčky.

Aneta Bartoníková, referent marketingu, Kultura Jih: “V nejbližších dnech chystáme vánoční dílny. Tak na to bych ráda určitě všechny pozvala na zdobení perníčků, které proběhne 12.12. právě tady v K-triu. Taky máme nachystaný tradiční vánoční koncert, nebo Štěpánskou zábavu, ale uvidíme, jak nám to situace dovolí. Zda se tyto akce budou konat, nebo nebudou.”

19. prosince se budou v rámci vánočních dílen péct vánočky.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail