Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior expres Ostravy-Jihu využívá přes dva tisíce seniorů. Jako poděkování dostali dárky

  • Ostrava-Jih,

Senior expres Ostravy-Jihu už jezdí 5. rokem. První vůz vyjel poprvé 4. dubna roku 2017. Od té doby už tradičně v tento předvánoční čas vedení obvodu děkuje seniorům za to, že tuto zvýhodněnou službu využívají.

Milé překvapení čekalo na seniory, kteří si na 17. prosince zarezervovali Senior expres Ostravy-Jihu. Před domem je čekalo nejen přistavené auto, ale také vedení radnice s drobnými dárky. Je to už tradice v tomto adventním čase.

Jarmila Vodáková, klientka Senior expresu: “Jsem velice spokojená, Mám paní Ivonu velice ráda, protože mi vždycky vyjde vstříc. Skutečně jsem spokojená. V lednu budu mít 94 roků, tak to už teda mám na to nárok. Celý život jsme dělali na oltář vlasti, takže teď využíváme aspoň těch vymožeností, které nám to stáří dává.”
Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Všichni, kteří dnes využívají službu senior expres od nás dostanou malou pozornost za to, že naši službu využívají. Jezdíme 5. rokem a najezdili jsme více než 55 tisíc jízd. Senior expres mohou využívat senioři, kteří dosáhli 77 let věku, mohou ho využívat 4x do měsíce a cena jedné jízdy je 25 korun."

Senior expres jezdí dennodenně od 6 do 16 hodin a lidé tuto zvýhodněnou službu nejčastěji využívají na cesty k lékaři.

O taxíky je velký zájem. Řidiči se tak téměř nezastaví. Od volantu si odpočinou jen o víkendech, kdy Senior expres nejezdí.

Milan Slivka, řidič Senior expresu: “Jsme vytížení, je toho dost. Vesměs jezdí do fakultní nemocnice. Berle, jak vidím, tak dám dozadu, nebo jak má tašku, tak ji taky pomůžu.”
Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “K dnešnímu dni máme registrovaných 2314 seniorů a samozřejmě stávající průkazky jsou i nadále platné. Tudíž nedochází k žádné výměně a senioři, kteří budou naši službu využívat i v příštím roce, tak nemusí měnit průkazku. V kategorii 77 plus momentálně máme přes 5 tisíc seniorů.”

Taxíky vozí seniory po celé Ostravě, momentálně je lidem k dispozici 5 vozidel. Jízdu je nutné si objednat minimálně den předem na telefonním čísle 770 130 770. Ten, kdo ještě průkazku nemá, může si ji zdarma a na počkání vyřídit na odboru hospodářské správy Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. Sebou musí mít občanský průkaz a klasickou průkazkovou fotografii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy