Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z kanceláří byty. Vybrané nebytové prostory v Ostravě-Jihu procházejí rekonstrukcí

V Ostravě-Jihu je velký zájem o bydlení. Vybrané prostory, které sloužily se tak mění na byty. Aktuálně prošly rekonstrukcí nebytové prostory v přízemí domu na ulici Vlasty Vlasákové.

Na sídlišti Bělský les vznikl úplně nový a prostorný byt. A to z nebytového prostoru v domě na ulici Vlasty Vlasákové. Kdysi tam byly kanceláře, takže se zcela měnila i dispozice.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Nyní zde máme byt o velikosti 4+1 o výměře zhruba 81 metrů čtverečních. V bytě se vyměnily veškeré rozvody, jsou zde nové omítky, podlahy a také moderní nová kuchyňská linka. Jelikož byt je o větší výměře, tak jsme chtěli zvětšit i koupelnu. A v koupelně se nachází nejen sprchový kout, ale i vana. Náklady na rekonstrukci tohoto bytu vyšly na zhruba 1,4 miliony korun."

Nový byt má i balkon a radnice ho teď nabídne k pronájmu.

Petr Bidzinski, referent odboru vztahů s veřejností: “Zájemci najdou veškeré informace na stránkách nemovitosti.ovajih.cz včetně informací o cenách, včetně fotografií a dostupných formulářů.”

Žádosti můžete podávat do konce ledna. Zájem o bydlení v obvodu je velký. Na jeden byt se hlásí 10 až 15 uchazečů. Celkem má radnice ve své správě 5 200 bytů.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V průběhu roku samozřejmě chystáme i další rekonstrukce jak obsazených, tak volných bytů. Byty, které se uvolní a jsou v původním stavu, projdou kompletní rekonstrukcí a v průběhu roku je budeme nabízet. Za poslední rok jsme se snažili zvýšit i standard vybavení těchto bytů. Jsou tady lepší podlahy a dáváme i modernější kuchyňské linky.”

Rekonstrukcí brzy projde i byt naproti, který je stejné velikosti a momentálně v něm sídlí kanceláře.

Majitel firmy už dostal výpověď z nájmu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy