Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na opravy silnic a chodníků v obvodu přispělo i město

V Ostravě-Jihu loni opravovali silnice a chodníky ještě i na konci roku. I díky příznivému počasí se tak podařilo dotáhnout do konce mimo jiné rekonstrukci ulice Oráčova v Hrabůvce.

Radnici Ostravy-Jihu se ke konci loňského roku podařilo opravit velkou plochu chodníků a silnic napříč celým obvodem. A to zejména díky ostravskému magistrátu, který se podílel na jejich financování.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih:"Nyní se nacházíme na ulici Oráčova v Ostravě-Hrabůvce, kde jsme opravili jak chodníky, tak komunikaci, tedy silnici v celém rozsahu. Ta silnice má nějakých 2100 metrů čtverečních, které se opravily a přilehlé chodníky. Unikátní na této silnici je to, že jsme ji dělali ve spolupráci s ostravskými vodovody a kanalizacemi."

Ve velmi krátké době stihly zareagovat a při jednom se tak vyměnilo i vodovodní potrubí z 30. let minulého století za nové.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Kdybychom ty povrchy opravili bez toho, aniž by se to vyměnilo, tak by velice rychle došlo k tomu, že by pravděpodobně byly ty kousky rozřezány, nebo prostě byly by tady ty záplaty. Tomu jsme se chtěli vyhnout a proto jsme rád. Moc chci poděkovat vstřícnosti a ochotě ostravských vodovodů a kanalizací."

Náklady na opravu ulice Oráčova přesáhly 7 milionů korun. Polovinu z této částky zaplatil ostravský magistrát. Rekonstrukcí díky příspěvku města prošly i další komunikace.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Tak, jak jsme slíbili, že nebudeme peníze dávat jen do jedné části městského obvodu, ale rovnoměrně rozdělujeme do všech částí, takže opravy chodníků proběhly na Dubině, v Bělském lese, v Zábřehu, ve Výškovicích a tím se postupně snažíme napravovat ten dluh z historie, kdy ta údržba byla dlouhodobě zanedbaná."

Rekonstrukcí za více než 11 milionů koruna tak prošly například chodníky na ulicích Moravská, Lumírova, Hosáka, Poledníka, nebo chodníky před školou na ulici Výškovická.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Plocha, kterou jsme opravili bylo 2100 metrů čtverečních cest a skoro 4 a půl tisíce metrů čtverečních chodníků."

Letos bude radnice v rekonstrukci silnic a chodníků pokračovat. Opravou by jich mělo projít více než loni.


Nahlásit chybu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

ASTRAFOOD a.s., Šenov u Karviné (Šachetní 1268, Kaštanová 688)
Šenov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail