Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby Ostrava-Jih mají nové vozidlo na svoz odpadu. Šetří životní prostředí

Technické služby Ostrava-Jih mají nové vozidlo na svoz komunálního odpadu. Pořídily si ho díky dotaci ve výši půl milionů korun, které získalo od Ministerstva životního prostředí.

Technické služby Ostrava-Jih rozšířily svůj vozový park o nové vozidlo na svoz odpadků, které zároveň šetří životní prostředí. Je totiž elektrické.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Tento malý nákladní automobil se používá pro svoz těch malých odpadkových nádob, které vidíme běžně v ulicích. Nikoli samozřejmě pro velké kontejnery. Výhodou je to, že vozidlo je úzké, je malé. To znamená, že může jezdit po chodnících i těch malých, tenkých. To znamená, proplete se i těmi uličkami malými mezi domy a další výhoda je, že je elektrické, takže nezatěžuje životní prostředí exhalacemi.”

Dojezd vozidla je na jedno nabití až 150 km. Bez problémů tak za den zvládne vše, co je potřeba. Navíc je pro zaměstnance mnohem komfortnější.

Petra Čadová, řidička: “Je tam teplo, je to pohodlnější, tam to auto už bylo fakt staré. Měli jsme tam prosezená sedadla, všechno. Takže tohle je sice malá kabinka, ale zatím je to nové, takže to je pohodlnější. Je to tiché teda.”
Adéla Kovářová, pracovnice TSOJ: “Tady, co vidíte ten odpad, tak to je Ostrava-Dubina. Je to Albert, jenom tady v tom, co jsme nasbírali a uvidíme dál. To už máme druhou, ještě není teda plná, ale za chvilku bude, takže počítám 3, 4. V pondělí toho je strašně hodně. Ale lidi nám tam dávají opravdu komunál do těch malých, zelených popelnic přes ten malý otvor přece jenom tam hodí. Nevím, jak se jim to podaří, je to strašné. Dokonce jsme měli i zachod rozbitý, umyvadla, kde co.”

Technické služby měsíčně vyvezou zhruba 8 tun odpadu. Na starost mají všechny odpadkové koše v obvodu, kterých je bezmála 600.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy