Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodejna DPO v OC Venuše v Hrabůvce končí. Od 25. března bude fungovat v Info JIH

  • Ostrava-Jih,

Prodejna Dopravního podniku Ostrava v obchodním centru Venuše v Hrabůvce končí. Od 25. března veškerou agendu převezme Infocentrum na náměstí Ostrava-Jih.

V obchodním centru Venuše v Hrabůvce si už ODISky, elektronické jízdenky a ostatní věci spojené s dopravou nevyřídíte. Prodejna DPO tam fungovala dvě desítky let a v současné době už nesplňuje komfort jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky. Od 25. března se přesune do infocentra na náměstí Ostrava-Jih, kde už teď částečně funguje.

Tereza Janošcová, zaměstnankyně Info Jih: “V současné chvíli si tady lidé můžou dobít kupóny. Říkají tomu měsíčníky a můžou si tady koupit i třeba 24hodinovou jízdenku. Co budeme dělat teď od konce měsíce, tak to je podávání nových ODISek. Že vlastně lidé už nebudou chodit na Venuši, ale přijdou tady, podají si žádost a za tři týdny si přijdou pro hotovou ODISku. Bude to tak fungovat i s tím přehráváním starých ODISek. Pokud jim tam zbydou penízky, tak se dají na nové ODISky."

V infocentru budou vydávat i přenosné jízdní doklady, což jsou anonymní ODISky.

Tereza Janošcová, zaměstnankyně Info Jih: “Dá se cestovat i na bezkontaktní platební kartu a to budeme řešit taky tady. To znamená, že budou mít nosič té jízdenky na platební kartě. Co zůstává i nadále, tak to je u nás v prodeji takovýchto kreditních jízdenek v hodnotě 100 a 200 a doprodávají se ty v hodnotě 500 korun. Tyto jízdenky platí jeden rok a dají se dobít. Minimální hodnota dobití je 100 korun.”

Kreditní jízdenka funguje jako ODISka s tím rozdílem, že se musí přikládat při každém nástupu do spoje. Zatímco ODISka jen na požádání revizora.

Tereza Janošcová, zaměstnankyně Info Jih: “Funguje to vlastně třeba i pro děti, že děti, když nemají ODISku, tak si můžou koupit tuto kartičku. Dá se tam nahrát dětský profil, je to zpoplatněno dvacetikorunou a můžou jezdit za levnější jízdné.”

Infocentrum nabízí i různé upomínkové předměty, knihy, časopisy, nebo pohlednice a také trička. Nakoupit si zde můžete i vstupenky na různé kulturní a společenské akce.

Už je poslední vstupenky jsou k mání na tradiční reprezentační ples obvodu, který se uskuteční už tento pátek v Domě kultury Akord. Vystoupí na něm mimo jiné Petra Janů a Olga Lounová.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy