Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě auta zastavila před přechodem, třetí bohužel 17letého mladíka srazilo

  • Ostrava-Jih,

Dvě auta ve dvou pruzích zastavila, ve třetím pruhu pak další auto srazilo mladíka. Vážná nehoda zaměstnala ve čtvrtek večer všechny složky integrovaného záchranného systému poblíž radnice Ostravy-Jih. 17letý mladík byl převezen se středně těžkým zraněním do nemocnice.

Záchranáři byli o sraženém chodci informováni ve čtvrtek v 19:30 hodin. Teprve sedmnáctiletý mladík chtěl zřejmě stihnout tramvaj na zastávce ÚMOb Jih a rozhodl se přejít přechod pro chodce přes tříproudý směr od radnice v ulici Horní. Dvě auta zastavila, třetí ho bohužel srazilo.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Podle prvotních informací vozidla v levém a středním pruhu zastavila před přechodem pro chodce. V pravém jízdním pruhu však řidička vozidla pokračovala v jízdě. Přičemž chodec přecházející k tramvajovému pásu po přechodu pro chodce se rozeběhl a následně došlo ke střetu."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacient byl v době našeho příjezdu při vědomí. Utrpěl středně těžká poranění s podezřením na otřes mozku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl transportován do ostravské fakultní nemocnice."

Dechová zkouška byla u obou účastníků nehody negativní. Okolnostmi nehody se dál zabývají policisté. Zdejší přechod pro chodce je podle obyvatel z okolí  bohužel častým místem podobných dopravních nehod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy