Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velikonoce v Ostravě-Jihu nabídly pestrý program. Lidé se bavili na náměstí

Náměstí Ostrava-Jih žilo Velikonočním jarmarkem. Lidé si na něm mohli nakoupit nejen pomlázky a různé velikonoční ozdoby, ale také spoustu dobrého jídla a pití. Nechyběl ani bohatý doprovodný program.

Velikonoce na jihu Ostravy mohli lidé oslavit na náměstí Ostrava-Jih, které zaplnily stánky s různým zbožím a dobrotami a jarní atmosféru dokreslovaly květináče se zlatým deštěm, které nazdobily děti základních a mateřských škol.

,Michaela Mahrová. ředitelka, Kultura-Jih: “Jsme hrozně rádi, že letos proběhly velikonoční slavnosti naživo oproti loňskému roku. Program je opravdu bohatý. Probíhá tady, Slezský rynek, to znamená farmářské výrobky všeho druhu, je tady Hopsalín pro děti, potom bude následovat folklor a večer program zakončí Tři vykřičníky.”

Na náměstí byly připraveny také tvořivé velikonoční dílničky pro děti.

Anketa: návštěvníci Velikonočního jarmarku: “Paráda, krásné počasí, takže výborné. Přímo na Hopsalína jsme šli podívat se s malou.”
“Podívali jsme se na doprovodný program a dále jsme se procházeli mezi stánky a tak a užíváme sluníčka a pěkného počasí.”
“Atmosféra je tady super, hodně stánků, pro děti je tu program, koupili jsme pomlázku, takže jsme spokojeni.”
“Na Ukrajině pečeme tradiční sváteční pečivo zvané paska, malujeme vajíčka a chodíme do kostela, kde nám pasky i vajíčka posvětí.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Hlavně mám radost, že se můžeme zase setkávat na akcích, kde se setkává celý obvod. Vidím, že lidé mají zájem. Je to dáno samozřejmě tím sluníčkem. To znamená jaro je tady, tradice jsou před námi, máme 4 dny, které oslavíme Velikonocemi a jsem rád, že se lidé přišli bavit.”
Anketa: obchodníci a řemeslníci: ”Jsou to výrobky chráněné dílny Puntík. Recyklujeme riflovinu, takže tvoříme kabelky, chňapky, nákupky, hračky, kosmetičky, na drobné, na penízky, takové kolečka. To je unikát, protože to vyšívala holčina, která má třetí stupeň Parkinsona. Kdo ví, co to je za nemoc, tak ty ruce jsou prostě andělské.”
”V této chvíli pletu z 11:proutků, nabral jsem je na svém poli na plantáží vrbové. Dělám to 3, 4 měsíce od rána do večera a asi tak 100 tisíc prutů stříhám tady těma rukama. Největší mám 4 a půl metru z jednoho kusu, ale dělal jsem i 15 metrové navazované.”

Velikonoční jarmark na náměstí si nenechaly ujít stovky lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy