Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava fotografií Ostrava mýma očima na náměstí Ostrava-Jih

Na náměstí Ostrava-Jih doputovala venkovní výstava s názvem Ostrava mýma očima. Netradiční pohled na Ostravu na ní formou fotografií, které jsou doplněny o příběhy, představuje 5 autorů.

Galerie venku putuje po Ostravě s další výstavou. Tentokrát můžete na přenosných panelech obdivovat krásy města očima pěti fotografů. Momentálně je výstava, která je především místem setkání, nainstalována v zastřešené části náměstí Ostrava-Jih

Zuzana Vavrečková, koordinátorka projektů, Galerie venku: "Setkání amatérské fotografie s fotografií profesionální, setkáním Ostravy zaniklé s Ostravou současnou, setkáním generací, setkáním z pohledu na svět zdravých lidí s pohledem na svět lidí se zdravotním postižením. Klíčem k příběhům jsou QR kódy, které jsou na každém z panelů. Tam si může návštěvník výstavy přečíst ten příběh fotografa a jeho fotografie."
Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Musím říct, že fotky všech autorů mne nesmírně oslovily. Každá je úplně jiná. Je to úplně jiný pohled autora na svět. Je vidět, že jsou z různých generací a že vnímají Ostravu skrze své životní zkušenosti a vůbec bych si v tuto chvíli netroufla říct, který snímek se mi líbí nejvíc."

Na výstavě najdete i dvě fotografie z Jihu. Jednu z akce Road cirkus a druhou je fotografie terminálu Dubina.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Fotografii terminálu teda já osobně nesmírně oceňuju, protože z hlediska fotogeničnosti mi to přijde jako nepříliš zajímavý objekt. Ovšem, když se to umí nafotit, tak to vypadá krásně."

Podařilo se ji vyfotit amatérskému fotografovi, který si říká Lichoočko a je, dá se říct takovým lovcem objektů a záběrů. Má totiž jen jedno oko, kterému navíc odumírá sítnice, takže téměř nevidí. Co vyfotí, zjistí až doma na počítači, kde si snímky zvětší na 400 procent.

Lubomír Pavelčák, fotograf: "Říkám vždycky ze srandy, že jsem takový český Japonec, protože si to všechno nacvakám, protože nevidím ani své prsty ze 7 centimetrů a teprve doma zjišťuju, kde co bylo a kde kdo byl. Buď používám uši, když třeba fotím ptáky, nebo auta hlavně podle zvuku motoru, nebo pocitově. Když mě něco zaujme, jakože je někde něco v prostoru, tak to zkusím vyfotit a teprve potom za tím jdu. Je tam obrovský odpad, opravdu obrovský. Naštěstí ten koš je digitální a dá se to vysypat, protože jinak bych musel chodit denně s odpadky."
Adam Popelka, fotograf: "Toto je ulice Poštovní. Rád fotím Ostravu, žiju v Ostravě celý život. To znamená, pohybuji se různě po městě, fotím, co se dá, mám rád západy slunce. Tady toto je foceno digitálem, dávám si velkou práci s barevností, u toho trávím strašně moc času, takže výsledek ať posoudí lidi."

Výstava bude na náměstí Ostrava-Jih 14 dnů a poté přesune na mariánskohorské náměstí.

Nahlásit chybu


K tématu
Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail