Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Akord patřil tradičnímu Plesu seniorů. Pandemie koronaviru ho přesunula na jaro

  • Ostrava-Jih,

Kulturní dům Akord opět zaplnili senioři. Přišli se pobavit na už tradiční senior ples, i když ve zcela netradičním termínu. Na jaro byl odložen kvůli opatřením spojených s pandemií koronaviru.

Obavy se nenaplnily. I když se tradiční Senior ples přesunul z plesové sezóny na jaro, téměř nikoho to neodradilo. Velký sál kulturního domu Akord tak opět praskal ve švech.

Zdeněk Kačor, produkce a dramaturgie, DK Akord: “Co je zajímavé, že i loni, kdy byl covid, tak jsme udělali ples, ale na podzim. Byl podzimní, takže my vlastně po půl roce už máme další ples. Když zasvítí sluníčko, tak to je konkurent. Ale na seniorských klubech jsme se přesvědčili, že na ten ples se těší, takže žijeme v takové zajeté koleji, že máme dostatek programu, aby se mohli pobavit. Muziku, která hraje všechny žánry, no a viděli jste. Zkusili jsme bototrefu na úvod, úplně taková maličkost a jak se toho chytli.”

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Ns úvod jsme měli předtančení, teď nám k poslechu a tanci hraje skupina Klasik, no a samozřejmě bohatá tombola. Máme 40 cen. Máme 200 prodaných vstupenek, takže návštěvnost je výborná. Letošní hlavní cena se skládá ze tří cen od pana starosty Bednáře. Jsou to remoska, poukaz do restaurace a ještě dort.”

Na plese vládla příjemná atmosféra, lidé se nejen bavili, ale také tančili.

Anketa: účastníci plesu: “Zatím pozorujeme, hodnotíme to, budeme se bavit určitě. Jednou za rok, jak je ten senior ples, tak se snažím přijít. To je pravda."

"Je to pěkné, my už jsme tady potřetí. Je to taková příjemná zábava pro seniory."

"Já jsem tady poprvé za tu dobu, co to tady je. Nevěděla jsem, že je. Chodím vlastně do toho senior klubu. Je to skvělé, tak jsem se dneska přišla podívat i na ten ples.”

V dalších dnech se mohou senioři těšit na řadu dalších akcí.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “5. května se těšíme na exkurzi do divadla Antonína Dvořáka. Naši senioři rádi navštěvují divadlo, takže exkurze pro ně bude přínosem, jak to vypadá z druhé strany. Posledního května na ZŠ Krestova otevíráme mezigenerační hřiště. V předloňském roce v participativním rozpočtu jsme všichni hlasovali a teď bude slavnostně otevřeno.”

Nebude se jen slavnostně stříhat páska. Senioři si v tento den budou moci zahrát petanque, kuželky, nebo ping pong a připraveny budou i různé soutěže.

Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail