Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Ostrava Jih patřilo festivalu místních kapel Jih ožije hudbou

  • Ostrava-Jih,

Náměstí Ostrava-Jih patřilo akci Jih ožije hudbou. Šlo o festival místních kapel a uskupení, který se uskutečnil díky participativnímu rozpočtu. Tento nápad byl jedním z vítězných návrhů loňského ročníku

Náměstí Ostrava-Jih zaplnili milovníci hudby. Uskutečnil se tady festival Jih ožije hudbou, na kterém se představilo 14 místních hudebních kapel různých žánrů. Probíhal dva dny a nejen díky slunečnému počasí ho navštívily stovky lidí

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V rámci participativního rozpočtu byl přihlášen projekt, který navrhoval uspořádání takového malého festivalu místních kapel. Navrhovatelce se to podařilo navrhnout a samozřejmě také získat potřebný počet hlasů pro to, aby tento projekt uspěl a zvítězil. Já osobně se moc těším na Tři vykřičníky a Niké Vopáleckou a vzhledem k tomu, že nám přeje počasí a k dispozici je i občerstvení, tak si myslím, že tento brzký víkend si všichni moc užijí.”
Anketa: návštěvníci festivalu: “Super, sluníčko krásně svítí, takže jsme spokojeni.”
“Mě se to líbí, protože tam hraje moje kolegyně, tak jsem ji přišla podpořit tím, že tady jsem a i s maminkou. Nebo zpívá kolegyně, nehraje a líbí se mi to samozřejmě moc.”
“Zatím dobře, perfektní. Líbí se nám.”
“Super, paráda.”
“Pěkné to je. Je fajn, že se pro Jih něco dělá.”

Festival si užili nejen dospělí, ale také děti, pro které byly připraveny různé hry.

Aneta Žilinská, SVČ Gurťjevova: “Máme tři stanoviště pro děti dneska. Máme tady tvoření kreativní výtvarky, na druhém stanovišti třpytivé tetování přímo na tělo a na třetím stanovišti si na dřevěných hrách trénují jemnou motoriku. Zítra tady budeme také a přibude stanoviště malování na obličej.”

A protože začal další ročník participativního rozpočtu a obyvatelé Ostravy-Jihu mohou opět podávat své návrhy, nechyběl ani stánek radnice s informacemi o tom, jak to udělat. Lidé se dozvěděli i to, které projekty z minulých ročníků už byly zrealizovány.

Kateřina Hrňová, koordinátorka participativního rozpočtu: “Z projektů, které byly úspěšné v minulých ročnících, tak otevřeno je teď hřiště na ZŠ Horymírova, kde si najdou své i dospělí. Je tam workoutové hřiště na cvičení, ale je tam také úplně nové dětské hřiště.”

Na ulici Staňkova ve Výškovicích pak díky participativnímu rozpočtu vznikla Bosá stezka.

Kateřina Hrňová, koordinátorka participativního rozpočtu: “Je to poblíž vstupu do Bělského lesa a určitě stojí za to ji navštívit a projít se po takovém senzomotorickém chodníčku. Je to takové esíčko jsou tam různé povrchy jako šišky, kamínky, dřevěná kůra a myslím, že i písek.”

Své návrhy mohou lidé podávat až do konce června. Radnice mezi ty vítězné opět rozdělí 10 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail