Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sídlišti v Dubině začal hořet byt v 6. patře panelového domu, při požáru se zranil jeden člověk

  • Ostrava-Jih,

Složky IZS v úterý 14. června 2022 zasahovaly v ostravské městské části Jih u požáru v jednom z bytů na sídlišti Dubina, na tamní ulici Jana Škody. Více než dvacet lidí bylo evakuováno, jedna osoba byla zraněna.

Operační středisko obdrželo tísňové volání krátce ve 14:02.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Na místo události ihned vyjely jednotky profesionálních hasičů z ostravských stanic Zábřeh, Fifejdy a Ostrava-Jih. Hasiči kromě cisteren měli k dispozici i jeden automobilový žebřík a jednu automobilovou plošinu."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu první jednotky byly z oken jednoho z bytu vidět již šlehající plameny. Hasiči proti ihned nasadili k boji s ohněm dva vodní proudy. Během požáru byla z bytu zachráněna jedna osoba, která byla ihned předána do péče přítomné posádce zdravotnické záchranné služby. Hasiči také z bytu zachránili jedno morče a jednoho psa. Ve spolupráci s Policií ČR dále hasiči evakuovali z domu celkem 25 osob."

Hasiči použili k likvidaci požáru dva vodní proudy. Podle mluvčího hasičů na místo také dorazil intervent posttraumatického týmu. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Evakuováno bylo přes 20 osob. Do péče zdravotníků byla předána jedna osoba. Na místě nyní stále pracují hasiči, rovněž policisté."

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Požár se podařilo dostat pod kontrolu během 40 minut. Další hodinu zabrala hasičům likvidace požáru. V tuto chvíli jsou již na místě vyšetřovatelé z řad hasičů a policistů, kteří zjišťují, co bylo příčinou vzniku. Škoda napáchaná požárem nebyla zatím vyčíslena."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy