Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kali, Divokej Bill, Monkey Business. Slavnosti Jihu nabídly hvězdný program

  • Ostrava-Jih,

Bývalé fotbalové hřiště vedle Vodního areálu Jih patřilo už tradičním Slavnostem Jihu. Tentokrát nabídly hvězdný program v podobě populárních kapel, spoustu atrakcí i stánků s dobrým jídlem a pitím.

Monkey Business, Divokej Bill, Jelen, Olympic, Kali a další hudební hvězdy letos vyprodaly oblíbené Slavnosti Jihu. Kdo sháněl lístky na poslední chvíli, měl smůlu. Bonusem bylo nádherné počasí.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Všechny stánky, všechny atrakce jedou na plné otáčky. Lidi se baví, soutěží, zároveň navštěvují stánky, které tady má město, městské organizace , takže i ta zábavní i ta doprovodná část za mě naprosto na jedničku. Samozřejmě kapely, myslím, že letos jsme dali laťku opravdu vysoko. Budeme mít co překonávat. Včera Kali, naprostá hvězda večera, dneska Olympic, teďka Jelen, takže v zásadě není co dodat.”
Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Samozřejmě přípravě jsme hodně věnovali tak, aby byly komfortní, aby se lidi tady dobře cítili, aby měli dostatek prostoru nejen k zábavě, ale i odpočinku. Aby si v pohodě dali pivko, aby si mohli koupit něco k jídlu a to jediné, čeho jsme se báli a co jsme nemohli zařídit, bylo počasí a to teda vyšlo úplně excelentně.”

Lidé si užívali nejen koncertů. ale k dispozici měli také spoustu soutěží, her a nafukovacích atrakcí. Nechyběly ani obří bublifuky.

Anketa: návštěvníci slavností: “Je to super. Nejlepší jsou kapely, co nám tady nabízíte a je to asi letos poprvé, mám ten dojem. Super, spokojenost za mě.”
“Já taky, hrozně se mi líbí ten program doprovodný, co tady. Ty hry dřevěné a hlavně ty kapely jsou tady letos fakt super.”
“Dobré je to, líbí se nám tu. Jsme tady s rodinou.”
“Nezkoušeli jsem nic a líbí se nám tady všechno.!
“Hezká akce, děkujeme.”
“Líbí se mi tu hodně.”
“Je to tu super, hry jsou dobrý, zábava super, akorát sluníčko, není kde se schovat, ale člověk to zvládne. Všechno jsme prošli. Co nás bavilo nejvíc? Asi ten fotbálek. Ohňostroj byl včera úplně super.”
“My jsme teď hráli ty pytlíky a ty byly super. To jsem se úplně zabavila. Atmosféra je tady pohodová, super lidi, účinkující taky. No záleží, ještě se tady budeme bavit dál.”

Na slavnostech se také oceňovaly osobnosti Jihu a nechyběl ani stánek, který propagoval participativní rozpočet.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V letošním roce máme již 7. ročník a ještě do konce června může každý obyvatel, který má nějaký nápad, podat přihlášku Pokud by si s tím nevěděl rady, tak samozřejmě máme koordinátorky, které všechno rády vysvětlí, pomůžou i s rozpočtem, takže určitě není se toho bát. V každém případě se těšíme na jakýkoliv nápad, který naši obyvatelé podají, protože kromě investičních věcí úplně úžasnou akcí byl koncert místních kapel na náměstí Ostrava-Jih v květnu a i zde dostali ti nejoblíbenější možnost vystoupit.”

Radnice už zvažuje, jak sem příště dostat ještě více lidí.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Napadlo nás, protože jsme v červnovém termínu a máme velmi pěkné počasí, že bysme zkusili vymyslet cestu, jak areál bývalého fotbalového hřiště, kde to probíhá, že bychom ho propojili s vedle přilehlým koupalištěm a lidé by třeba mohli korzovat mezi oběma areály, protože jsou tady různé prodlevy, které lidi můžou využít tím, že by se šli zchladit jakoby do bazénu.”

Je možné, že se tak stane už příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy