Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kaskadéři, silné stroje, americké vozy. Ostravu-Hrabůvku ovládne 5. ročník Road Circusu

V Ostravě-Jihu se uskuteční už 5. ročník oblíbené akce Road Circus. Závod motocyklů na 200 metrů bude probíhat na úseku čtyřproudé silnice poblíž rondlu v Hrabůvce a nabídne spoustu novinek.

Ostravou Hrabůvkou opět zaburácí silné stroje. Road Circus nabídne nejen závody motocyklů na 200 metrů, ale také závody ve sprintu automobilů, kaskadéry, doprovodný program a novinky.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Novinek je spousta, doufám, že všechno dobře dopadne, protože všechno je teprve ve vývoji. Trať je stejná na 200 metrů, akorát jsme to trochu změnili s kategoriemi, protože ženské začaly jezdit jako chlapi, tak jsme kategorii ženy přehodili na kategorii Junior, takže pro letošní rok to vychází, že všichni malí kluci a holky, co jezdí a jsou narozeni v roce 2006, tak jsou tady v této kategorii.”

Právě patnácti a šestnáctiletí, co začnou jezdit a uvidíme je letos poprvé, budou elitou jubilejního 10. ročníku.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Takže jsme letošní rok začali v průběhu příprav pojímat trochu ne v hledání nových talentů, ale prostě tam, kde je mládí, tak je budoucnost. Takže už i ty malé caparty zkusíme pustit na trať.”

Novinkou budou i tuningová auta.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Chceme zkusit, jestli kategorie do 2 litrů, do tří litrů, jestli to bude fungovat i s auty, tak potom bychom to udělali v dalších ročnících nějak pestřejší.”

Přípravy na Road cirkus jsou v plném proudu. Právě probíhá zkouška časomíry, která je unikátní v tom, že jak závodníci, tak návštěvníci akce uvidí výsledky online. Tedy poté, co je schválí rozhodčí

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Protože byla spousta protestů, tak jsme kvůli tomu nechali udělat časomíru, která je interaktivní a která dokáže svoji takovou exkluzivitou udělat to, že závodník dostane okamžitě svůj čas do mobilu, kdy má přijet ještě dál na start a zároveň, když už je to tak elektronické, tak zároveň budou moci lidé na internetu sledovat na stránkách celý průběh závodu. Takže, když se někdo podívá na webovku, že nemůže přijet, tak se stačí podívat na naše stránky a ta dohledá průběžné výsledky.”
Jan Bryknar, IT specialista: “Vypadá to zatím, že to funguje, ale vadí tomu ještě bohužel déšť a je to jako kdyby ještě na krátkou vzdálenost, takže je to ještě třeba doladit.”
David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Co se týče programu, tak samozřejmě ten nejtalentovanější a nejlépe prosperující kaskadér Adam Peschel se s bráchou zase přijedou podívat. Potom JS racing tak, jak loni měl placku, která mě potahala, tak vlastně si nabírali data a letos dají k dispozici formuli, takže rychlejší auto, zajímavější auto a je to i takové trochu moje přání a předvoj toho, že chtěl bych tam jednou dostat opravdovou formuli.1 s aktuálním pilotem.”

Na své si tam přijdou i malé děti. Na místě bude i skákací hrad a návštěvníci akce si budou moci vyzkoušet i elektromotorky..

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Samozřejmě, že se tam budou vystavovat i motorky na prodej, budou se tam vystavovat i motokáry a takové věci. Další třešinka malá na dortu je, že je pozvána motokára, která dokáže jezdit 240 metrů v hodině. Uvidíme, co na našem mírně stoupajícím pozemku dokáže.”

Třešničkou na dortu bude 11letý kaskadér, který předvede své umění na čtyřkolce.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Chceme dát do toho podvečerního světla s tou čtyřkolkou, aby prostě ukázal a měl tu gradaci toho všeho. Dokonce teď zkouší i pyro efekty a tato věci, takže uvidíme, co nám potom nabídne. Letos se nám podařilo vyřídit i vedlejší parkoviště, takže na tom vedlejším parkovišti jsme to pracovně nazvali jako Moto expo, kde budou jednak stánky třeba s občerstvením, budou tam minipivovary, takže ti, co se budou chtít jenom občerstvit, tak si tam svoje najdou.”

Těšit se můžete i na freestyle motocross show a americké vozy, To vše už 3. září v Hrabůvce. Podrobnosti najdete na webu roadcircus.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy