Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Road Circus v Ostravě-Jihu poznamenala nehoda motorkáře. Naštěstí vše dobře dopadlo

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu se uskutečnil už 5. ročník motoristické show Road Circus. Závody motocyklů na 200 metrů provázel pestrý doprovodný program plný adrenalinu jako kaskadérská show, nebo freestyle motocross. Letos se bohužel neobešly bez nehody.

Ulice Horní mezi Dubinou a Bělským lesem v Hrabůvce patřila silným strojům. Tradiční akci Road Circus sice poznamenala nehoda freestyle motorkáře, ale naštěstí vše dobře dopadlo.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor: “Před chvíli tady bylo vystoupení Vojty Bělunka se svým kamarádem Milanem Baníkem. Ten bohužel při prvním skoku zaváděcím. Ne, že udělal chybu. Já to říkal na začátku, máme skloněnou arénu, úhly dopadu a úhly odrazu jsou úplně jiné, byl dlouhý, ale je v pořádku. Na kontrolu ho odvezli do nemocnice, takže to bude dobrý.”

Jaké byly nervy před těmi skoky a kdy byl ten moment, že ses rozhodl, že to dokážeš?

Vojtěch Bělunek, Freestyle motocross jumper: “Nervy byly takové, že jsem myslel, že se z toho fakt jako zblázním, protože vidět kamaráda ležet na zemi, když se třese a převrací oči, není nic příjemného. Myslel jsem, že to vzdám, ale i pro Ostravu i pro svoje ego i pro svůj sen, tak splněno. Nejlepší trik, co jsem dal, byl čistý rovný skok, že jsem to jakoby skočil. Jakoby nejtěžší je asi jak letím ve vzduchu tady tím způsobem, protože potom ta motorka se chová úplně jinak, že letíte nad motorkou a navíc tady tu rampu jsem dlouho neskákal, tu vzdálenost taky ne. Jak si rád za podporu lidí? Byli skvělí, fakt byli skvělí.”

Poté už se Road Circus rozjel naplno. Zazávodily si děti na odrážedlech a publikum rozparádili svými kaskadérskými kousky bratři Peschlové.

Letošní novinkou byly mimo jiné závody aut. Na start se postavila auta, která si kluci stavěli sami ve svých garážích.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor: “Teď se nám už kluci připravují na první rozjížďky, které jsou oficiální k tomu se dopracovat k poháru pro 5. ročník Road Circusu a 19. ročníku nočního sprintu. Publikum je skvělé, dokonce začali aplaudovat, aby Vojta skákal, spontánně, což bez nějakého lhaní, musím přiznat, že vzalo i mě.”
Anketa: motorkáři a automobilisté: “Těším se hodně, připravoval jsem se tak, že jsem obul novou pneumatiku a to je tak vše. Ambice. Prostě si to užít, udělat prostě srandu ať se baví lidi a to je všechno.”
“V autech nás bude závodit zhruba 15 a vypadá to, že bych se možná mohl i umístit.”
“Je to Metalex faster s motorem Kawasaki ninja 1200 R a budeme závodit s motokárou 125 na čas na 200 m. Ta motokára mi ujede, to nejde porazit. /////Já osobně jsem tu podruhé a je to bomba.”
Anketa: návštěvníci akce: “Skvělý, je to skvělý.”
“Motorky jsou prostě lepší, já jsem tady každým rokem vždycky.”
“Mám rád motorky, jsou fakt kulový.”
“Atmosféra dobrá, lidí plno, teplo až moc, jinak co k tomu ještě říct. Je to o silných strojích. Motorky, to nás baví.”
“Líbí, jo je to hezké. Mám radši motorky.”

Akci pořádá městský obvod Ostrava-Jih a hlavním partnerem letošního ročníku byly Ostravské komunikace.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Speciálně letos jsem se hodně těšil, protože zase na začátek byl ten největší dárek pro diváky. Bohužel byla i taková nepříjemná situace, ale kolega to potom perfektně zvládl, takže show začala výborně a věřím, že samozřejmě nejen závody potom ve sprintu, ale i Peschel Special bude ještě velmi zajímavý pro všechny diváky a znovu je to přiláká na další ročníky.”

Na akci nechyběly ani stánky s dobrým jídlem a pitím a výstava historických aut.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy