Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Ostravy-Dubiny stále mohou žádat peníze na sousedské aktivity. Cílem je, aby se navzájem poznali

  • Ostrava-Jih,

Obyvatelé Ostravy-Dubiny se stále ještě mohou zapojit do projektu Sousedství. Organizuje ho město ve spolupráci s radnicí Ostravy-Jihu a jeho cílem je, aby se vzájemně poznali. Sousedské vztahy tam totiž vůbec nefungují.

Lidé na Dubině se téměř vůbec neznají. Ukázalo to dotazníkové šetření. Vznikl proto projekt Sousedství, na který město vyčlenilo 100 tisíc korun. Tato částka je určena na realizaci 10 a více aktivit. Některé už úspěšně proběhly.

Tereza Kašingová, koordinátorka participativního rozpočtu: “V programu Sousedství, který realizujeme s magistrátem města Ostravy se stále ještě mohou obyvatelé Ostravy-Dubiny žádat až o 10 tisíc korun na sousedské aktivity. Třeba na nějaké dětské hry, aby se děti naučily spolupracovat, aby se z nich stali kamarádi. Dají se z toho pořádat různé sportovní hry. Teď nám jeden proběhl velmi úspěšně, v pátek byly dokonce nějaké dílničky. Prostory zapůjčila ZŠ Františka Formana.”

Plánují se ještě dvě drakiády. Jedna se uskuteční v ZŠ Košaře a druhá poblíž hypermarketu Albert.

Tereza Kašingová, koordinátorka participativního rozpočtu: “Takže ty aktivity se dají udělat jakékoliv. Dá se udělat i sousedská výměna starých knih, květin, oblečení, nebo třeba úklid v okolí domu.”

Lidé si mohou žádat o peníze nejlépe do konce října, aby poslední z akcí proběhla na začátku listopadu. V případě venkovní akce bude záležet na počasí.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “V této chvíli je to specifický projekt, který je vytvořený pro Dubinu. My předpokládáme, že vzniknou ještě další projekty pro rozvoj té lokality, protože je to skutečně významné sídliště. Rádi bychom se zabývali veřejným prostorem. Vím, že městský obvod má cíl tam budovat komunitní centrum a je to určitě celá série aktivit, které je potřeba na těch sídlištích realizovat.”

Bližší informace ohledně projektu Sousedství obyvatelé Dubiny najdou na www.nasjih.cz v záložce sousedství.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy