Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejsympatičtější babičkou MS kraje je Alžběta Řepová z Jakartovic. Štramákem roku Dalibor Kališ z Frýdku-Místku

  • Ostrava-Jih,

V kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu vyvrcholil 6. ročník soutěže Miss babča a Štramák roku MS kraje. Letošní novinkou byla okresní kola, která byla jakýmsi „předvýběrem“. Do finále se nakonec probojovalo 10 žen a 6 mužů.

Několikaměsíční přípravy na Miss babču a Štramáka roku 2022 skončily. Nacvičování choreografií a pilování disciplín hrálo zásadní roli v rozhodování poroty, která se i letos zapotila, než vybrala vítěze.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Soutěžících na Miss babču a Štramáka mělo být původně 16, ale včera došlo ke zranění jedné kandidátky, takže se omluvila a nepřišla. Úvod patřil choreografii, kterou jsme s nimi secvičili. Bylo to s deštníky, takže takové pestré, zvládli to velmi dobře a klasické 3 disciplíny, a to je představení, kde měli časový limit, pak je volná disciplína. Tam jsme viděli tanec country, tanec Moulin rouge, viděli jsme cvičení, viděli jsme jógu a poslední byla módní přehlídka.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Poprvé sedím v takové soutěži, která má přesah až krajský. Je to naprosto úžasná soutěž, mě dneska opravdu spadla brada, protože vůči všem obrovský respekt a vůbec kdo vyjde na pódium, protože to bylo naprosto nádherné. Rozhodování bylo neskutečně těžké, protože všichni byli skvělí a obdivuhodní.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Jsem v porotě potřetí a každým rokem je to těžší a těžší. Ty vystoupení a představení byly senzační a bylo to opravdu obtížné, ale nakonec jsme se shodli. Akce má spád, opravdu účastníci byli připraveni, takže všechno šlapalo, jsem příjemně překvapen.”
Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “Zhodnotit a vybrat tu nejlepší bylo hodně těžké, ale přesto jsme museli, protože do celorepublikového kola může jít pouze jedna.”

Co nakonec rozhodlo, když to bylo tak těžké?

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “Byl to samozřejmě pohled i na věk, který ta babička měla, protože některým babičkám by ten věk vůbec nikdo nehádal. A my potřebujeme poslat do toho celostátního kola opravdu tu babičku. A to, co ta babička předvedla, ta Miss babča, bylo úžasné na tom podiu a já jsem za to rád.”
Alžběta Řepová z Jakartovic, Miss babča: “Vůbec jsem to nečekala. Nedovedu se vůbec vyjádřit k tomu. Jsem to vůbec nečekala, že budu babča roku. Takže máte radost? Mám radost, ale takové překvapení, že nečekala jsem to. Tady je dobrý kolektiv, takže mě to bavilo, opravdu bavilo. Ten kolektiv je nádherný tady. Co byste vzkázala budoucím? Miss babča? Aby se žádná nebála, nebála toho věku. Já už budu mít 84, aby se žádná nebála toho věku, aby byla pořád psychicky, fyzicky zdatná.”
Dalibor Kališ z Frýdku-Místku, Štramák roku: “Radost se asi teprve dostaví, protože první, co bylo, tak bylo takové dojetí. Nečekal jsem to, přece jenom už mám nějaké roky a jsou tady i mladší, sympatičtější, dejme tomu a co na mě viděli, nevím. Následujícímu Štramákovi bych vzkázal, aby se hned toho chytil a každé ráno cvičil a nevynechal ani jeden den, jak to dělám já a tím se udržoval v kondici jak duševní tak fyzické. A pak tady vyhrál.”

Do hlasování se mohli zapojit i diváci zaplněného sálu, kteří rozhodli o Miss Sympatie a Štramákovi sympaťákovi.

anketa: návštěvníci akce: “Bylo to zajímavé, veselé, takové pestré. Jinak jsme fandili muži s číslem 16 a ženě číslo 8, která byla tak vysportovaná v těch jejich letech, krásnou postavu a je vidět, že hodně o sebe dbá.”
“Zajímavá soutěž velice pro ty starší. Ukážou co umí prostě, moc se nám to líbilo. Jsme rádi, že jsme mohli přijít.”
“Výborné, byl jsem poprvé a je to pěkné. Na staré roky, aby ještě tak cvičili, klobouk dolů. //// Takže příští rok do toho půjdete? Určitě, pa pa.”
“Bylo to velice krásné a obdivuji všechny účinkující, co ještě dokážou v tom věku a tak dále. Co je baví.”
“Je to úžasný pořad, program pro naše starší spoluobčany. Vidíme aspoň, co ještě, když chtějí, dokážou, jaké mají zájmy, záliby a moc jsem si to užila.”
“Tuto soutěž hodnotím velice pozitivně, jelikož máme miss mladých lidí a tak i pro ty staré bylo dobré něco takového vymyslet, aby si taky mohli užít a společně ukázat, že i oni za něco stojí.”

Miss sympatií se nakonec stala Vlaďka Koch z Ostravy, která získala i cenu poroty a Štramákem sympaťákem Dalibor Kališ z Frýdku-Místku, který, jak už víte, je i Štramákem roku.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy