Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Inspirace, zkušenosti, návštěvy. V Ostravě-Jihu hodnotili 5 let česko-polské spolupráce

  • Ostrava-Jih,

Městský obvod Ostrava-Jih už 5 let spolupracuje s polským městem Wodzislaw Slaski. Veškeré aktivity, které v rámci této spolupráce proběhly, vyhodnotila závěrečná konference v hotelu Vista.

Výměna zkušeností, vzájemné návštěvy, inspirace na obou stranách. 5 let spolupráce si městský obvod Ostrava-Jih i polské město Wodzislaw Slaski nemohou vynachválit. Rádi by se proto setkávali i v dalších letech.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Účastnily se toho mateřské školy, takže vlastně nejmenší děti. To znamená české děti byly v Polsku, polské tady, společné aktivity, společné projekty. Mohli se všichni seznámit s tím, jak to funguje na druhé straně hranice. Další okruh spolupráce probíhal na úrovni základních škol, porovnávali si zkušenosti o tom, jak probíhá výuka u nás a na druhé straně hranice. Ta poslední spolupráce byla v úrovni seniorů, kde proběhla řada výměnných zkušeností u neziskových organizací a poskytovatelů sociálních služeb, ale i mezi samotnými seniory.”

Zatímco Poláci se inspirovali zejména senior kluby a dokonce se jim podařilo jeden zřídit, obvod Ostrava-Jih naopak od polských kolegů čerpal zkušenosti ohledně U3V.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Takže já tu spolupráci vnímám velice dobře. Myslím si, že určitě budeme chtít v této spolupráci pokračovat.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Součástí závěrečné konference k česko-polským projektům bylo i vystoupení ředitelky Euroregionu Silesia Polska paní Darii Kardaczyńské pro roky 2021 až 2027, které krásně avizovaly, že možnosti pro pořádání dalších obdobných skvělých aktivit stále EU nabízí.”

Radnice tak věří, že se ji podaří získat dotace z EU i na další podobné projekty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy