Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Ostravy-Jihu hlasují o tom, co nového v obvodu vznikne

  • Ostrava-Jih,

Hlasování v letošním ročníku participativního rozpočtu Náš Jih je tu. Veškeré vámi podané návrhy už prošly technickou analýzou a které z nich se budou v příštím roce realizovat, to už je na vás. Radnice na vítězné projekty rozdělí 10 milionů korun.

Nastal čas, kdy můžete rozhodnout o tom, jak se změní vaše okolí. Začalo totiž hlasování v projektu Náš Jih, které potrvá do 6. listopadu.

Martina Vavříková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V letošním roce postoupilo 36 projektů. Projekty si lidé mohou prohlédnout v říjnových Jižních listech, na webu Náš Jih. Lidé se s projekty mohou také seznámit na výstavě v panelech na náměstí Jih.”
Tereza Kašingová, koordinátorka participativního rozpočtu: “Hlasování probíhá online na www.nasjih.cz, nebo je možné hlasovat i osobně, a to v informačním centru na náměstí Ostrava-Jih, nebo na informacích radnice na ulici Horní. Tam vám kolegové pomohou s hlasováním přes počítač. K dispozici má každý dva kladné a dva záporné hlas. Důležité ale je to, že aby mohl člověk udělit záporný hlas, musí udělit dva kladné."

Mezi projekty se objevují jak dětská hřiště, tak sportoviště, agility park, nebo měkké projekty, jako například kurzy pro šikovné ruce, výlety pro seniory a podobně. Pojďme si teď představit projekty z Hrabůvky a Dubiny.Už příští týden vám představíme projekty z Výškovic, Bělského lesa a Zábřehu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy