Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu slavnostně rozsvítili vánoční strom a s ním i výzdobu v celém obvodu

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu slavnostně rozsvítili už druhý vánoční strom. Tentokrát na náměstí Ostrava-Jih. Spolus s ním se v celém obvodu rozsvítila i vánoční výzdoba a začaly tradiční vánoční trhy.

V Ostravě-Jihu začaly Kouzelné Vánoce. Program plný koncertů, pohádek, kouzelníků, řemeslníků a zábavy, který bude na náměstí Ostrava-Jih probíhat až do 23. prosince, začal slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Až do 23. 12. jsou připravené tady na náměstí Ostrava-jih kulturní pořady pro dospělé i děti. Věřím, že si to užijeme a za chvilku se rozsvítí ten stromeček na náměstí a kdo bude mít zájem, může přijít také na punč buď alkoholický nebo nealkoholický do našeho stánku městského obvodu, kde se pozdravíme s občany a aspoň tak ozvláštníme tu vánoční atmosféru. Takže všem přeji hezké adventní dny.”

S vánočním punčem si lidé mohli zakoupit také hrníčky a PF, které nechala vyrobit radnice. A to v červené nebo modré barvě.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Můžou si je nakoupit hlavně ti, co je sbírají už od prvního roku, co je vydáváme, což jsou 4 roky zpátky. Takže už je vlastně 5. edice.”

Předvánoční atmosféru na náměstí zpestřil koncert Dalibora Gondíka s Dixielandem, minizoo s oslíkem, ovečkami, kozlíky, poníkem i velbloudem a stánky s občerstvením a vánočním zbožím. Nechyběly ani ukázky řemesel.

Anketa: stánkaři a řemeslníci: “Máme krásné jmelí, máme adventní svíčky, sněhuláčky, stromečky svítící, máme baňky, máme nádherné Santa Clause hrající nehrající, máme vrby, máme všechno. A o co je největší zájem? Zatím o jmelí. To je klasika jmelíčko.”
“Lidi si tady můžou udělat podkovičku, srdíčko nebo lísteček. Sami si to vyzkoušejí. Lísteček si mohou udělat úplně sami. Podkovičku a srdíčko s tím jim pomůžu. Je to výborná atrakce, tak přijďte. Stojí to za to. Jak jim to jde? Jo, teprve jsme začali, ale zatím to vypadá dobře. Děti jsou šikovné, od 5 let nahoru si to mohou už vyzkoušet, takže je to skvělá zábava.”
“Svařák , horkou čokoládu, dětský punč, královský punč, horké jablko. A jste spokojená s návštěvností? Ano, určitě.”
“Nabízíme veškeré výrobky ze dřeva. Škrabačky, mašlovačky z husích peří, klasické věci, které lidi potřebují do kuchyně. Mají lidi zájem. Vidí, že máme i hračky dřevěné, tak lidi mají zájem o dárečky pro děti. I pro dospělé. I malý dáreček potěší.”
Anketa: návštěvníci akce: “Perfektní, perfektní show je tu. Svařáček a podobně, vánoční atmosféra jak má být. Jak se vám líbí vánoční strom? Vypadá pěkně.”
“Koupili jsme si svařáček, je tady krásně, je tady pěkná atmosféra, úžasné. Jak se těšíte na Vánoce? Zatím je to hektické pracovně, ale jo. Těšíme se. Přípravy vrcholí, takže jo. Je to prima.”
“Hlavně malé se to líbí tady. Tam bekala i oveček, tady hudba ji strašně bavila, takže tancovala i v kočárku. Moc pěkné je to tady.Velké, moc pěkné.”
“Hezké. Viděli jsme zvířátka, teď jsme přišli zepředu a tady stánky s občerstvením a s blbostma. Jak se těšíte na Vánoce:? Těšíme se na Vánoce moc.”

V dalších dnech se můžete těšit mimo jiné na rockn´n´rollový band Fireballs, houslistu Pavla Šporcla, nebo na show Barevný advent.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy