Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zanedbaný prostor u sousoší Komunisté v Ostravě-Jihu upozornila technoparty

  • Ostrava-Jih,

Radnice chce vytvářet lepší prostředí jak pro obyvatele, tak pro návštěvníky obvodu. Na nevyužívaný a zanedbaný prostor u sousoší Komunistů v Hrabůvce proto upozornila hudebním happeningem.

Prostor u sousoší Komunistů naproti radnice Ostravy-Jihu, kam téměř nikdo nechodí, oživila Technoparty. Cílem bylo upozornit na toto zanedbané místo.

anketa: návštěvníci akce: “Jo, líbí se mi to, užívám si to, v pohodě úplně. Jednou za rok stačí asi, Je to zajímavé, ale chápu, že asi okolním lidem to vadí.”
“Je to strašně super. Je to uprostřed Ostravy, my jsme sice z Frýdku-Místku, ale je to v pohodě. Lidi v ČR nepoznají akce, co jsou přes den, funguje to všude ve světě, jsou zvyklí v noci, ale přes den to má svoji atmosféru.”
“Je to tady super, úplně si to tady užíváme”.
"Líbí se mi to, je to tady zajímavé hodně, ale zatím málo lidí, tak možná přijdou později."
“Je to paráda, místo je krásné, myslím, že se to Danymu povedlo a doufám, že to bude mít nějakou tradici.”

Radnice teď bude zjišťovat, jak se akce lidem líbila a co by chtěli, aby v budoucnu vzniklo tady na tomto pozemku. Své názory můžete posílat na facebook obvodu.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Je to jednoduché, oživujeme prostor, takhle to vypadá dali jsme tady něco starého, což je pomník, něco nového, což je techno. Lidi chodí z okolí, diví se, co tu je, ptají se a to jsme chtěli. Pomník je v plánu opravit a někam vhodně umístit, ještě řešíme kde a tady s tímto místem ještě úplně nevíme, co budeme dělat. Já bych tu chtěl, aby to bylo místo jak pro práci, tak pro zábavu, tak třeba pro bydlení.”
Jan Tichánek (TOP 09), zastupitel MOb Ostrava-Jih: “Já si myslím, že nejen za nás za zastupitele, ale i za mladé v tomto obvodě říkám, že podporujeme takové akce, které nás aktivizují, které rozšiřují kulturní život na jihu a které nám pomůžou rozvinout životy v zapomenutých lokalitách, jako je právě tady u sousoší komunistů, na kterém právě stojíme.”
DJ Lucca: “Hraje se mi dobře, akorát trochu, že pršelo dopoledne, ale nápad je to dobrý, že ta hudba je ve dne.”
Subgate: “Já si myslím, že mejdan ve městě je celkově, je to jiná atmoška, kord mezi baráky můžou přijít k tomu i jiní lidi tak trošku náhodou a zároveň na tu elektronickou muziku, která je víc o klubech, festivalech speciálních, tak třeba ji přijdou na chuť. Takže za mě super nápad.”
Ladida: “My si vždycky dobře zahrajeme, je jedno, jestli hrajeme pro milion lidí nebo pro 500 lidí, my si vždycky užijeme tu atmosféru a naladíme se na sebe s Luccou, takže v podstatě jde o to, aby jsme měly dobrý zážitek.”

Pozemek u sousoší komunistů je na prodej, zatím ale o něj nikdo neprojevil zájem.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail