Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Mariánských Horách se lidé nově zbaví i použitých olejů z domácností

V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách se nově objevily kontejnery na použitý olej z domácností. Celkem jich je v obvodu umístěno 13 a vkládat do nich můžete nejen různé druhy olejů, ale také použité máslo nebo sádlo. Najdete je mimo jiné v ulicích Klicperova, Fráni Šrámka, nebo Slavníkovců.

Vojtěch Potocký, vedoucí odboru místního hospodářství: “Magistrát Ostravy to rozhodl, my jsme se jenom na to podívali a odsouhlasili ta místa. Věříme, že to pomůže obyvatelům třídit odpad, že ten olej nebudou dávat do odpadu, ale budou dávat do těch kontejnerů. Slouží tak, že lidé ten použitý olej dají do pet lahví a ty pet lahve umístí do těchto kontejnerů.”

Popelnice na jedlé oleje poznáte velmi jednoduše. Od všech ostatních se totiž barevně liší. Jsou černé s jasně oranžovým víkem, ve kterém je otvor na pet lahev.

Marcela Skokanová, marketing a komunikace, Trafin Oil: “U nás ve firmě si potom olej zpracujeme tak, že ho vyčistíme od všech nečistot, od vody, znova ho zrecyklujeme a používá se dále v průmyslu, nemusíte se bát, že byste ho koupili dál v obchodě, že je přečištěný, ale používá se dále v průmyslu jako přísada do biopaliv.”

Popelnice se budou zpočátku vyvážet jednou za dva měsíce, kdy se bude zároveň monitorovat jejich naplněnost. 

Marcela Skokanová, marketing a komunikace, Trafin Oil: “Podle potřeby budeme svoz dělat buď v kratších nebo delších intervalech. Stejně tak je na každé popelnici na štítku bezplatná linka, na kterou když buď kolemjdoucí občan zavolá, nebo nějací zaměstnanci technických služeb zavolají a řeknou, že popelnice je plná, tak jsme schopni do dne, do dvou, popelnici vyvézt.”

Umístění popelnic najdete na stránkách městského obvodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy