Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Původní tělocvična v mariánskohorské ZŠ Gen. Janka se změnila v moderní sportoviště

V Základní škole Gen. Janka prošla kompletní rekonstrukcí tělocvična. Ta byla ještě v původním stavu a opravu potřebovala jako sůl. Nebezpečná byla zejména podlaha, která se vzdouvala hned na několika místech.

Šárka Fehérová, ředitelka ZŠ Gen. Janka: “Tělocvična prodělala obrovskou změnu a jsem moc ráda, že to bylo velice rychlé. Sice přípravy trvaly déle, žáci byly bez tělesné výchovy v těchto prostorách a museli mít náhradní programy jako saunu nebo cvičení venku.”
Anketa: žáci ZŠ Gen. Janka: “Mi se ta tělocvična moc líbí. Je moc hezká.”
“Já si taky myslím, že tělocvična je hezčí a doufám, že se dalším dětem bude taky sportovat hezky. A doufám, že pak budou pořádně vytrénovaní a budou podávat hezké výkony za reprezentaci školy.”
Jana Pagáčová, místostarostka MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Nově zrekonstruovaná tělocvična, vedle krásné sportovní hřiště, dopravní hřiště, to vše přispívá k atraktivitě této školy a troufám si říct, že je jednou z nejlépe vybavených škol co se týká sportování a pohybových aktivit zdejších žáků.”

Rekonstrukce tělocvičny trvala pouhé 4 měsíce a vyžádala si přes 10 milionů korun bez DPH.

Patrik Hujdus, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a hulváky: “Před rekonstrukcí tady byla původní tělocvična, která měla problémy s podlahou, která měla velmi špatné technické parametry a vlastně se v ní už cvičit nedalo, nebo pouze na některých místech, takže už to bylo i nebezpečné. Městský obvod proto ve spolupráci se školou hledal cesty, jak tělocvičnu opravit a díky dotačnímu titulu u Národní sportovní agentury se to povedlo.”

Dotace byla 6 a půl milionů korun. Zbytek doplatil obvod spolu s městem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy