Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ulice Mojmírovců v Mariánských Horách prochází rekonstrukcí. Byla plná děr a výtluků

V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách prochází rekonstrukcí ulice Mojmírovců, Byla plná děr a výtluků a na několika místech i zvlněná. Opravuje se v úseku od ulice Přemyslovců po ulici Mládí.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Dochází k rekonstrukci ulice zhruba v délce 250 metrů a rekonstruujeme nejen vozovku pro automobily, ale také chodníky. My jsme v minulosti už tady některé chodníky opravili, takže samozřejmě ty, které jsou opraveny, zůstávají v opraveném původním stavu.”

Součástí rekonstrukce je také výměna kanalizačních přípojek a vpustí.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Současně se teď realizuje i položení optických kabelů, aby se potom v budoucnu nemusela cesta zase rozkopávat.”
Anketa: obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák: “Jsem za to rád. Sice bydlíme hned vedle a je to trochu hlučné, ale člověk musí něco obětovat pro to, abychom tady měli kvalitní silnici.”
Kdo by ne. Já jako důchodce invalida, rovné chodníky. Vždyť se podívejte, každý druhý chodník je jak Velká pardubická.”
Konečně, že se to opravuje, protože já jsem to začínala. Protože jsem tu před rokem spadla jak jsem šla s pejskem. Ten chodník byl jak plovoučka. To byly ty velké kachličky. Teď bude nový chodník.”
Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Celá akce vychází zhruba na 8 a půl milionů korun, začala na konci června a veškeré práce by měly skončit do začátku října.”

Letos se jedná o jednu z posledních velkých rekonstrukcí. Příští rok má radnice v plánu opravit ulici Karasova.

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail