Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři v Ostravě-Porubě dostávají do schránek roušky. Roznáší je i vedení radnice

Senioři z Poruby starší 65 let v těchto dnech dostávají zcela zdarma do svých schránek balíčky. Jsou v nich roušky, návod, jak se o ně starat a důležitá telefonní čísla s nabídkou pomoci. Roušky pro ně obstarala radnice.

V Ostravě-Porubě žije zhruba 16 tisíc seniorů ve věku 65 let a více. Všichni do jednoho teď najdou ve schránce balíček s rouškou a důležitými telefonními čísly, na které se mohou obracet o pomoc v souvislosti s koronavirovou pandemií. 

“My jsme se rozhodli, že svépomocí vytvoříme balíčky a ty balíčky také svépomocí rozneseme po celé Porubě mezi seniory. Takže  dneska usilovně, nejen dneska, ale několik dnů na tom pracují zaměstnanci úřadu městského obvodu Poruba. Zapojilo se i vedení, já třeba jsem dneska roznesla ty balíčky v domě, kde jsem se narodila. kromě toho mám ještě v kanceláři dalších několik desítek balíčků pro další ulici, kterou obejdu a já se na to těším, protože je to důležité,” uvádí Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba

Roušky na radnici přinesly jak různé firmy, tak dobrovolník, který sdružuje šičky po celém MS kraji a dodal jich podstatnou část.

“Dneska jsme začali rouškama, takže jsme roznášeli minulý týden něco, lepili jsme si obálky s adresama. Za den kolik jich můžeme udělat? Já to tak odhaduju 200, že jeden udělá komplet.”

“Jde to do stovek už.”

Roušky poputují nejen seniorům, ale i dětem, které navštěvují krizové školky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy