Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba modernizuje školní hřiště. Teď je na řadě ZŠ Valčíka

Další základní škola v Ostravě-Porubě bude mít moderní multifunkční hřiště. Stavební práce už jsou v plném proudu v areálu Základní školy Josefa Valčíka, odkud už zmizely asfalto-betonové konstrukce původních hřišť a momentálně probíhají terénní úpravy.

Základní škole Josefa Valčíka v Ostravě-Porubě dosud chybí odpovídající venkovní sportovní zázemí..Hodiny tělocviku tak probíhají buď uvnitř budovy, nebo na sportovištích jiných organizací, stejně jako různé sportovní aktivity, které pořádá. Teď se blýská na lepší časy.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Touto letošní investicí tento stav změníme a vznikne moderní multifunkční sportoviště s umělým tartanovým povrchem,(((( které poskytne kvalitní zázemí.”
Antonín Dohnal, ředitel ZŠ Josefa Valčíka: “My jsme samozřejmě rádi, že když teď se konečně staví, byli bychom rádi, kdyby to mohlo být v termínu. Bude to multifunkční hřiště, takže budou zastoupeny všechny sporty. Basketbal, házená, tenis, volejbal, prostě se tady všechno vejde, za což jsme rádi. Navíc tady budeme mít i doskočiště na skok do dálky, takže můžeme zčásti dělat i atletiku."

Celé hřiště bude oploceno a jeho součástí bude i nový mobiliář jako lavička, odpadkový koš a stojan na kola. Sloužit bude nejen aktivitám školy, ale v odpoledních hodinách i lidem z okolí.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Celkové investiční náklady na stavbu samotnou jsou 4,3 miliony korun. V rámci veřejné zakázky se podařilo snížit ty náklady o více než milion korun, nicméně další milion si vyžádala plynová přeložka, která byla v kolizi se stavbou hřiště a která byla realizována v minulém roce."

Hřiště by mělo být dokončeno ještě letos do konce listopadu, záležet ale bude samozřejmě na počasí.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Zejména ta pokládka té finální umělé vrstvy vyžaduje určité klimatické podmínky, takže pokud ony v závěru té stavby nebudou jakoby technologicky vhodné, tak ten finální povrch se bude pokládat až příští rok na jaře.”

Poruba už v předchozích letech vybudovala moderní multifunkční hřiště a sportoviště u 7 základních škol a v příštím roce počítá s vybudování podobného hřiště včetně běžecké dráhy na ZŠ Bulharská.

Nahlásit chybu


K tématu
Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Jan Mikeska, Ostrava
Ostrava
od 43 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail