Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba chce opravit více chodníků než loni, pomáhá jí v tom digitální pasport

V Ostravě Porubě jsou v nevyhovujícím stavu chodníky za zhruba 60 milionů korun. Nejhorší situace je na 8. obvodu a Novém Pustkovci, kde se ještě letos dočká opravy mimo jiné chodník na ulici Bedřicha Nikodéma.

V Porubě každým rokem opraví více chodníků. Zatímco v roce 2018 prošlo rekonstrukcí na 5 a půl tisíce metrů čtverečních chodníků, loni se toto číslo vyšplhalo na více než dvojnásobek.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Náš cíl, dá se říct strategický, je dlouhodobě dosahovat v rámci oprav 12 tisíc metrů čtverečních. Pro tento rok jsme si vytýčili akce, které nám vycházejí z rozšířeného pasportu komunikací, chodníků přesně řečeno.”

Díky digitálnímu pasportu má radnice o všech chodnících v obvodu perfektní přehled.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Podle technického stavu nám roztřídí. Tady za mnou teďka vidíte mapku Poruby, nebo část Poruby. Všechny žluté části jsou chodníky, které jsou v nevyhovujícím stavu. My jsme schopni určit přesně délku toho nevyhovujícího stavu včetně fotodokumentace a takhle to zprioritizovat vlastně v rámci celé Poruby.”
Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Vedeme tedy 3 základní stupně technického stavu. Dobrý, vyhovující a nevyhovující s tím, že z logiky věci se zaměřujeme na ty nevyhovující chodníky.”

Letos projde rekonstrukcí mimo jiné chodník na ulici Vřesinská, který je popraskaný a plný děr. Oprava začne už v květnu a částečně omezí dopravu.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Tady máme v záběru přímo Vřesinskou ulici Tady je nejkritičtější místo, kde ten chodník je v dezolátním stavu s ohledem na to, že Porubu v provozu koupaliště lidé parkují přímo na tom chodníku. Tím pádem se zničil. Já jsem schopen, když na ten úsek kliknu, zjistit, že se jedná o zhruba 50 metrů čtverečních té plochy, tady vidím fotografii toho chodníku. Samozřejmě dá se to zvětšit, aby bylo zřetelnější to poškození.”

Chystá se také oprava chodníku na ulici Bedřicha Nikodéma na 8. obvodu a rekonstrukce chodníků v Novém Pustkovci.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Na Novém Pustkovci je více oblastí, kde se bude opravovat a u toho Bedřicha Nikodéma vlastně jednak u obchodního domu Olympie a potom část chodníku od Zuzany až k obchodnímu domu Duha.”
Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Ve chvíli, kdy my provedeme tu opravu tak samozřejmě nahrajeme do toho pasportu tu opravu i s fotografií, jak to vlastně vypadá dneska.”

Digitální pasport navíc umí i vyčíslit, kolik bude plánovaná rekonstrukce chodníku radnici stát.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy