Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba bude mít Duhové hřiště za 4 miliony korun

Zelená Porubě už zná svého vítěze. Lidé dali nejvíce hlasů návrhu s názvem Duhové hřiště. Dvůr na ulici Plukovníka Rajmunda Prchaly tak příští rok projde radikální proměnou.

Letošní ročník projektu participativního rozpočtu Zelená Porubě už zná svého vítěze. Nejvíce hlasů získal návrh s názvem Duhové hřiště. Dvůr ohraničený ulicemi Plukovníka Rajmunda Prchaly, 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma tak projde příští rok razantní proměnou.

Martin Otipka, mluvčí Ostravy-Poruby: "Duhové hřiště uspělo ve finálním hlasování, do kterého postoupily tři nejlepší návrhy. Na druhém místě skončil návrh Aktivní Podéšti, symbolickou bronzovou medaili si odnáší Dvůr přírodovědců. Finálové návrhy společně s navrhovateli dopracovali architekti, kteří tak vytvořili působivé proměny porubských dvorů. Vítězný návrh dostane na proměnu čtyři miliony korun."
Kristýna Špačková, koordinátorka projektu: "Vítěze známe a teď můžeme přistoupit k samotné proměně. Do února příštího roku bychom chtěli mít hotový projekt a do prosince by měly skončit veškeré práce. Věřím, že nový dvůr bude inspirací pro ostatní a v dalším ročníku se nám sejde zase o něco více návrhů. Ukazuje se, že když má komunita zájem něco změnit, výsledky mohou být vynikající."

Tento ročník projektu participativního rozpočtu Zelená Porubě je zcela jiný než ty předcházející. Nejde jen o to, že je vyhlášen na dva roky. To hlavní je, že lidé nenavrhovali jen dílčí změny veřejného prostranství, ale proměnu celých dvorů. To je mezi participativními projekty netradiční a unikátní.

Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy-Poruby: "Především bych chtěla poděkovat všem, kteří své návrhy přihlásili. Věnovali tomu spoustu úsilí i vlastního času. Těší mě, že mezi námi žije tolik lidí, kterým není osud jejich okolí lhostejný, a mají zájem ho zlepšovat. To je pro mne největší devízou našeho participativního rozpočtu. V tomto ročníku jsme se vydali jinou cestu a větší smysl nám dává proměňovat větší prostranství, která si to navíc velmi zaslouží. Je skvělé, že lidé přihlásili tak zajímavé návrhy."

Poruba byla jedním z prvních obvodů, který lidem umožnil v participativním rozpočtu navrhovat a vybírat projekty na proměnu veřejných prostranství.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o., ŽS Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s., Ostrava
Ostrava
od 23 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o., ŽS Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry