Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do porubských ZŠ po prázdninách nastoupilo téměř 5 a půl tisíce dětí. Z toho 540 prvňáčků

Po letních prázdninách děti opět usedly do školních lavic. První školní den byl významný zejména pro prvňáčky, které vítali nejen ředitelé škol, ale také vedení radnic. Ze škol si tak odnesli i spoustu dárků.

Prázdniny skončily a dětem tak opět začala škola. Ve 12 základních školách v Ostravě-Porubě letos přivítali 537 prvňáčků. Je to o něco méně než v předchozím školním roce.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme dneska rozdali dětem dárečky, je vidět, že je to potěšilo, měli úsměv na tváři a to je to hlavní. Já jsem jim popřála, aby na svou první třídu, na svůj první den ve škole vzpomínali celý život a hlavně, aby si tady našly kamarády.”
Anketa: prvňáčci: “Těšil jsem se a už umím číst a psát.”
“Já jsem se taky těšila do školy a já se jmenuju Eliška Syslová. Já se umím podepsat a umím i počítat.”
“Zatím nic neumím. Moc jsem se těšil a najdu si nové kamarády.”

Na ZŠ Komenského pro prvňáčky otevřeli dvě třídy, do kterých nastoupilo 38 dětí.

Renáta Fialová, ředitelka ZŠ Komenského: “Rodiče jsme také vpustili do školy, aby se mohli zúčastnit slavnostního přivítání. Jinak všichni žáci se testovali dnes, prvního a pak se budou ještě testovat 6. a 9. září. Testování probíhá stejnými antigenními testy jako v loňském školním roce, takže žádné velké změny nejsou a žáci se testují ve třídách.”

U vchodu do školy navíc dětem měří i teplotu, aby co nejvíce eliminovali riziko nákazy koronavirem. V Porubě se letos nově otevřela i Montessori škola, a to na ZŠ Ukrajinská a historicky poprvé také přípravná třída, která dětem s odkladem školní docházky usnadní přechod mezi školkou a školou.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Je otevřena na ZŠ Šoupala. My věříme, že to bude fungovat. Vyplynulo to z požadavků rodičů a potřeb rodičů a samozřejmě dětí. Je to takový pilotní projekt, ale věřím, že pakliže si to otestujeme a fungovat to bude, tak bychom tu přípravnou třídu mohli rozšiřovat na další ZŠ v Porubě.”

Do přípravné třídy nastoupilo 13 dětí, přičemž maximální kapacita je 15. Pokud by tedy měl ještě někdo zájem, dvě poslední místa jsou ještě volná.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy