Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Ostravy-Poruby se sjely špičky české cyklistiky. Včetně olympioniků z Tokia

Hlavní třída v Ostravě-Porubě opět po roce patřila profesionálním cyklistům. Uskutečnil se tady už 18. ročník Memoriálu Jana Veselého, který tentokrát ošperkovali hned dna olympionici. Michael Kukrle a Michael Schlegel.

Zkušení i malí cyklisté si zazávodili na Hlavní třídě. Už 18. ročník Memoriálu Jana Veselého si nenechaly ujít stovky z nich. Mezi nimi i hvězdy Michael Kukrle a Michael Schlegel, kteří naši zemi reprezentovali na olympiádě v Tokiu.

Oldřich Zvolánek, předseda Výkonné rady SSK Vítkovice: “Je výborná obsazenost závodu od nejmladších kategorií po dospělé a v 17 hodin bude startovat hlavní kategorie mužů, kdy by měli startovat účastníci olympijských her v čele s Kukrlem, který tam dopadl nejlépe. Takže se těšíme, že ten závod bude mít velkou úroveň.”
Michael Schlegel, účastník olympiády v Tokiu 2020: “Těším se, bavím se tím a doufám, že se bude dařit týmu a s klukama jsme sem přijeli jakoby potrénovat a rozjetí na Český pohár.”
Michael Kukrle, mistr ČR a účastník olympiády v Tokiu 2020: “Cítím se parádně, konečně si zase zazávodím po třech týdnech. Bylo nás tam, těžko říct, pak už asi 6 jenom, bylo to 180 km asi.”

Michael Kukrle nakonec skončil druhý, Michael Schlegel 27.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Letošní ročník memoriálu nebylo vůbec jednoduché uspořádat, protože jsme se potýkali s dopravními uzavírkami v Porubě, takže jsme museli hodně vymýšlet, jakým způsobem to zorganizovat tak, aby to omezilo dopravu co nejméně na Hlavní třídě. Nakonec se to podařilo a já jsem moc ráda, že se vrací memoriál každý rok do Poruby a že to jsou úspěšné závody.”

Jezdilo se tak na zkráceném okruhu, tedy v úseku od kruhového objezdu po ulici Francouzskou. Zejména mladí závodníci tak zatáčku na kruhovém objezdu, která byla těsně před cílem, bohužel nezvládli.

Petr Bucháček, bývalý československý reprezentant na OH 1976 v Montrealu: “To je krásný závod, ještě pro muže, když to bylo prodloužené, tak super, všichni se na to těšili. Ale letos tou stavbou tady se to asi nepovedlo. Cílová rovinka má být 200 m a v tomto případě závodníci špurtují nejen na cíl, ale do zatáčky. Bojují o pozici do zatáčky, no a kdo projede první zatáčkou, ten vítězí. Ti mladí ještě jezdí víc srdcem než hlavou, že se toho tolik nebojí, tak teďka upadli, bohužel. Tak snad se mladý brzy zahojí.”

Kromě dvou nehod všichni dojeli v pořádku a závody si užili.

Tereza Trošková, Sport Races Cycling Teeam: “Dneska se mi jelo dobře, líp než jiné závody a ta zatáčka je taková blbá. Klouže to tam a musíme si dávat pozor. Já jsem byla třetí dneska. Konečně po dlouhé době, tak mám radost.”
Hana Runtová, Sport Races Cycling Team: “Já jsem konečně po dlouhé době cítila sílu v nohou, takže jsem byla spokojená a nějak jsem toho využila, takže jsem dojela na 1. místě.”
Jan Daňko, Profi sport Cheb: “Jelo se mi opravdu pěkně a i jsem stačil nastoupit a urvat pár bodíků, takže za mě je to úspěch docela. Cíl nic moc. Minulý rok, když byl tady na konci rovinky, tak to bylo lepší než za zatáčkou. Tak doufám, že to pořadatelé zase vrátí, kde to bylo.”

Memoriál Jana Veselého nebyl jen o závodech. Na své si tu přišli i diváci, pro které byl připraven bohatý doprovodný program.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy