Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě se opět roztočily kolotoče i zábava. Pouť babího léta byla pestrá

V Ostravě-Porubě opět po roce proběhla Pouť babího léta. A to v rámci projektu Společná CZ-PL. Na louce u Francouzské ulice se tak roztočily kolotoče a také zábava. Doprovodný program si užili jak dospělí, tak i děti.

Do Poruby opět přijela pouť. A ne ledajaká. Pouť babího léta, která se tradičně koná v rámci česko-polské spolupráce, nabídla nejen kolotoče, dětské atrakce a stánky s dobrým jídlem, pitím a jiným zbožím, ale i doprovodný program. Letos se uskutečnil už 3. ročník.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Dík covidovému období se nám celý projekt Společná CZ-PL protáhl o nějakou dobu, o nějaké měsíce navíc, takže skončí i později a tím pádem se nám do něho vlezlo také více akcí, které máme jak v Porubě, tak v Ratiboři. Dneska jsme přivítali u nás pana prezidenta Ratiboře. V rámci pouti jsme se už potkali několikrát. Snažíme se, aby ta pouť byla každý rok trochu jiná, aby se rozvíjela.“
Dariusz Polowy, starosta Ratiboře: “V tom čase covidu nám bylo smutno, protože jsme se nemohli potkávat tak často. Do Ostravy se vždy moc těším. Není to jen oficiální návštěva. Vždy si dám i vaše dobré pivo, něco dobrého v restauraci a taky navštívím známé. Na pouti vystoupí sbor naší hudební školy. Hraje klasický jazz. Umí všechny rozveselit a myslím si, že při tomto počasí a této hudbě, se budeme všichni dobře bavit.”
Anketa: návštěvníci poutě: “My jsme teď přišli, takže já myslím, že si to užijeme i s vnoučatama. Teď jdou na loď a chystáme se na další, na kolotoče.”
“Je tady perfektně, děcka si to užijí. Navíc vyšlo počasí, takže super.”
“My tu chodíme pravidelně a líbí se nám tady. Hlavně na ten skákací hrad.”
“Já se těšil hodně a chci jít ještě na labutě.”

Kromě polské kapely Teachers band na pouti vystoupili i klauni Hopsalín a Nešika, kteří pobavili hlavně děti a hlavní hvězdou pak byla ostravská zpěvačka Elis Mraz

Projekt Společná CZ-PL ovšem není jen o zábavě. Při každém ze setkání si vedení Poruby a Ratiboře navzájem vyměňují zkušenosti.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Dneska jsme si vyměnili zkušenosti v rámci naši experimentální louky, která je tady na Francouzské a která se mu moc líbila. Oni už také zkoušeli něco podobného v Ratiboři, takže věřím, že když přijedu tam, tak mi ukážou ty jejich zkušenosti.”

Polská delegace si také prohlédla Dům s pečovatelskou službou Harmonie v Dělnické ulici, který byl dokončen v minulých dnech a stal se další chloubou Poruby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy