Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři ČR se přestěhovali do moderních prostor. Už je ukázali i lidem

Organizace Senioři ČR Ostrava se přestěhovala do nových prostor. Nově se schází v knihovně na Podroužkově ulici v Ostravě-Porubě, která nedávno prošla kompletní rekonstrukcí. Poprvé se tady všichni sešli na Dni otevřených dveří.

Bezmála 500 členů má městská organizace Senioři ČR Ostrava, která nově sídlí v knihovně na Podroužkově ulici. Nové prostory si nejen senioři poprvé prohlédli v rámci Dnů fajne rodiny, které pořádá ostravský magistrát a do které se organizace zapojila Dnem otevřených dveří.

Anna Pinterová, předsedkyně MO SČR Ostrava: “My jsme se tam přihlásili, protože to je záležitost pro všechny generace. Máme tady i výrobky jedné mladé slečny, takže se snažíme být aktivní, aby jsme měli radost z toho, co všechno naši lidé umí. Už teď do této doby tady bylo dost cizích lidí, tak to mě velice těší.”

Výrobky seniorů si lidé mohli nejen prohlédnout, ale některé z nich také zakoupit.

Mojmíra Sucháčková, klub Kreativ: “To jsou všechno výrobky seniorek a seniorů městské organizace a zejména klubu Kreativ. Děláme i charitativní činnost, to děláme zejména pro domovy důchodců, pro seniory v domovech důchodců. To jsou zejména ty ponožky. Ty malé ponožky a čepičky děláme pro miminka z neonatologického oddělení FNO. I ty chobotničky.”

Pro fakultní nemocnici seniorky pletou a háčkují už druhým rokem, a to ve spolupráci se sociálním odborem porubské radnice, který jim dodává speciální materiál. Za tu dobu už jich vyrobily několik stovek. Návštěvníci si na akci mohli prohlédnou i kroniky jednotlivých klubů, kterých je v organizaci Seniorů ČR celkem 15. Nejvíce je turistických

Jaroslav Gřeš, turistická skupina Pohoda: “My jsme turistická skupina číslo 13 Pohoda a nejraději mám to, že chodíme na vycházky. Tady máme kroniku. Chodíme na vycházky do Beskyd a taky se zúčastňujeme různých zájezdů, co pořádá městská organizace, nebo jiná skupina. Jsme tady 4 turistické skupiny.”

Spolek Senioři ČR má i svůj zpravodaj. Vychází čtvrtletně a lidé se tam dozví nejen to, co se událo, ale také to, co se dít bude.

Anna Pinterová, předsedkyně MO SČR Ostrava: “Co děláme pro všechny, tak jsou to sportovní hry, výlety a různé takové aktivity, kde se scházíme všichni.”

K organizaci se může kdokoli kdykoli připojit. Veškeré informace zájemci najdou na webu seniori-cr-ostrava.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy