Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výuka cizích jazyků na porubské ZŠ Šoupala teď probíhá efektivněji. Díky multimediální učebně

Základní škola Šoupala se chlubí novou multimediální učebnou. Slouží k výuce cizích jazyků a z větší části ji hradil městský obvod Poruba. Vybudována byla během jednoho a půl měsíce a vyžádala si zhruba dva miliony 400 tisíc korun.

Mnohem účinnější je teď výuka cizích jazyků na ZŠ Šoupala v Ostravě-Porubě. Díky nové, multimediální učebně probíhá interaktivně. Nové vybavení totiž umožňuje skupinovou i individuální komunikaci mezi učiteli a žáky. Obsahuje mimo jiné i e-learningový modul, nebo jsou přímo z aplikace přístupné veškeré výukové materiály a slovníky.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Kromě pracoviště učitele jsou tady samozřejmě i pracoviště pro žáky, která jsou seskupena jednak do takzvaných hnízd vždycky pro 4 žáky a potom další 4 místa jsou situovaná u stěny, takže celkově je ta kapacita pro výuku 24 žáků. Součástí vybavení učebny je ještě interaktivní set, který tvoří interaktivní dataprojektor a magnetická tabule se zvedacím zařízením.”

Největší výhodou nové techniky je, že žáci spolupracují s učitelem bez nutnosti toho, aby chodili k tabuli.

David Merta, lektor programu: “Ti žáci tím, že jsou rozděleni do těch skupinek, tak můžou mít kooperaci buď mezi sebou, nebo zároveň s učitelem bez nutnosti toho, aby ten učitel k nim musel chodit, nebo zároveň oni museli chodit k tabuli.”
Milan Chalupa, ředitel ZŠ J. Šoupala: “Pokud ta výuka má být plnohodnotná, má zahrnovat všechny možné metody a techniky výuky, tak tady ta učebna, po které prahneme už delší dobu, je nezbytná. Jsme samozřejmě rádi, děkujeme zřizovateli za to, že nám to vybudování umožnil a těšíme se na to, že to ty žáky bude posouvat trochu rychleji, co se týká výuky.”

Kromě vybavení technikou a nábytkem se v nové učebně musely provést i potřebné stavební úpravy. Šlo zejména o nové rozvody elektroinstalace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy