Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané na ulici zjistili, jak jsou na tom zdravotně. Na Hlavní třídě proběhl Den zdraví

Na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě proběhl už tradiční Den zdraví. Lidé si tak zcela zdarma a na počkání mohli nechat změřit krevní tlak, cholesterol, množství tuku v krvi, nebo svůj metabolický věk. Dozvěděli se i jak si správně čistit zuby, nebo jakou mají krevní skupinu.

Tematické přednášky, brýle stimulující opilost, měření BMI a spoustu dalšího nabídl Den zdraví pod kruhovým objezdem na Hlavní třídě, který se tady koná pravidelně vždy začátkem podzimu.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Od rána se tady střídá celá řada lidí. Dopoledne jsou to většinou školy, takže děti z našich základních škol a odpoledne více klasická veřejnost. Já jsem ráda, že se nám daří každý rok tento Den zdraví uspořádat. Loni to bylo více zaměřeno na covid , letos už jsme mírně toto téma opustili z pochopitelných důvodů, ale myslím si, že to pořád funguje velmi dobře a budeme se to snažit zachovat tu akci, protože ji vnímáme jako velmi přínosnou a důležitou.”
Lukáš Heřík, pojišťovna RBP: “Měříme tady metabolický věk, měříme tady tělesný tuk, svalovou hmotu, vodu v těle a všechny takové tělesné údaje. Potom tady máme ještě měření zraku, měření cévního věku a prevence rakoviny žen prsu. Jsou na tom víceméně dobře. Většina má pěkné hodnoty, samozřejmě jsou tady lidi, kteří tak hezké hodnoty už nemají.”

V doprovodném programu se předvedli i členové klubu Podané ruce se svými pejsky.

Lenka Žárová, Podané ruce: “Naše organizace Podané ruce funguje 20 let. Staráme se o pomoc s pejskem pro nemocné lidi, handicapované, lidi, kteří potřebují pomoc, chtějí se pomazlit s pejsky, chodíme do domovů dětských, domovů seniorů, do nemocnic, do škol, školek. Vlastně canisterapie je terapie psem. Každý pejsek se hodí k něčemu jinému Jedná se i různé rasy, různý věk.”
Anketa: návštěvníci Dne zdraví: “Vyzkoušela jsem si měření tělesného tuku, kde jsem dopadla dobře, takže jsem se sebou spokojená a jinak je tu plno akcí. Je to tu dneska krásné.”
“My jsme si vyzkoušeli čištění zubů tady někde ve stanu a pak jsme zkoušeli šít ránu tady s dcerou a teďka si chceme jít zkusit medvěda a skládat orgány do medvěda.jak na nás přijde řada. Líbí. Vůbec jsem netušila, že tady Poruba něco takového organizuje.”
“Je to tady super, jak se tady kreslí a dělají se ty zuby a tak, to je tady dobrý. I ty brýle jsem si vyzkoušel, i tam ty červené, modré, všechny barvy.”
“Vyzkoušel jsem si tady plno věcí i ty brýle. Asi bych to nechtěl zažít takhle každý den ty brýle. Malá opilost, střední opilost, největší opilost. Pak tam byly nějaké drogy, malá únava, velká únava a je to tady dobré. Můžete si tady vyzkoušet i resuscitovat a tak. Je to tady fajn.”
“Já si myslím, že se tady hodně dětí z toho ponaučí, že jestli chtějí být záchranáři, tak už ví, co mají dělat. Je to tu super.”

Na akci se také tančilo. Proběhl tady taneční workshop Jerusalema. Vystoupil i Traumadand a předvedl se i záchranáři a lidé se dozvěděli i to, jak se správně otužovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy