Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě každým rokem opraví více chodníků a silnic

V Ostravě-Porubě letos opravili rekordní počet chodníků. S jejich rekonstrukcemi přitom zdaleka ještě neskončili. Momentálně se pracuje na ulici Vřesinská a ve vnitrobloku na ulici Pionýrů.

Opravy chodníků v Ostravě-Porubě už od roku 2019 probíhají na základě rozšířeného digitálního pasportu, který detailně mapuje stav silnic a chodníků v obvodu. Cílem je opravit 12 tisíc metrů čtverečních chodníků ročně.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Tento rok je zcela rekordní. My jsme už přesáhli rozsah 14 tisíc metrů čtverečních chodníků a stále pokračujeme dál. My se nacházíme nyní na ulici Vřesinské, kde dokončujeme 3. etapu opravy tohoto rozsáhlého chodníku, který bude v budoucnu navazovat na chodník obce Vřesina. Další rozsáhlé opravy byly na ulici Bedřicha Nikodéma, dále se v posledních letech snažíme opravovat celá náměstí, náměstí Jana Nerudy.”

Rekonstrukcí prochází i chodníky a silnice ve vnitrobloku na ulici Pionýrů.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Je to poměrně rozsáhlá, veliká akce, kdy opravujeme 1700 metrů asfaltové plochy, což je tady ta cesta, kterou vidíte za mnou a zároveň opravujeme cirka 800 metrů chodníků. K tomu, když přičteme zásahy do zeleně, ořezaly se stromy, bude tady workoutové hřiště.”

Původní asfaltové chodníky, které byly vybudovány v 50. letech minulého století, byly v dezolátním stavu. Poškozeny byly zejména kořenovým systémem stromů.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Ženy s kočárky, lidé, kteří byli trošku handicapovaní, co se týče pohybu, měli v některých místech problém tento vnitroblok projít. Všechny chodníky, které tady vidíte, budou v zámkové dlažbě. Je to uzpůsobeno, aby nějakým způsobem kořenové systémy stromů nenarušily trvale ten chodník, aby ho bylo kdykoli možno poměrně rychle a operativně opravit.”

V opravách se bude pokračovat i příští rok. V plánu je například rekonstrukce vnitrobloku na ulici Rajmonda Prchaly, nebo revitalizace Nálepkova náměstí a náměstí Václava Vacka.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Příští rok máme záměr se zaměřit hodně na vnitrobloky na 5. obvodě, respektive na chodníky, které nejsou páteřní na 5. obvodě a jsou z mého pohledu v poměrně dezolátním stavu.”

Kromě rekordního množství chodníků v Porubě letos opravili i rekordní počet silnic. Okolo 10 tisíc metrů čtverečních.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail