Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba má nové cíle. Lidé je definovali na Porubském desateru

V Porubě si určili nové priority. A to na setkání Porubské desatero, které se uskutečnilo v sále Domova Slunečnice. O vybraných tématech teď mohou obyvatelé obvodu hlasovat on-line.

Poruba má další cíle, kterými doplní strategický plán. Na co by se měl obvod v příštích letech zaměřit vzešlo ze setkání obyvatel s odborníky na Porubském desateru v Domově Slunečnice.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme dneska pozvali všechny možné aktéry, kteří v Porubě fungují. fakultní nemocnici, VŠB, různé spolky, neziskové organizace, se kterými spolupracujeme během celého roku a kteří velmi dobře Porubu znají a věřím, ž budodu chtít taky promluvit do její budoucnosti a do jejího rozvoje. Já věřím ve velmi konstruktivní průběh a doufám, že taky ta témata a ty priority, které dneska z toho Porubského desatera vzejdou, tak budou konstruktivní a budeme moci na nich do budoucna pracovat.”

Priority Poruby vznikaly u 7 tematických stolů.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Poruba: “Těch 6 témat jsou. Je to doprava, školství a vzdělávání, sociální prostředí, dále kultura, sport a trávení volného času, životní prostředí a veřejná prostranství a úřad, občan, informovanost. Sedmým stolem je stůl mladých, kde diskutují mladí Porubané o svých prioritách. Nejsou omezeni zadaným tématem.”

Na porubském desateru si účastníci mohli vyplnit i pocitové mapy. Barevné špendlíky zapichovali do míst, kde se necítí dobře, kde je to ošklivé, kde rádi nakupují nebo tráví volný čas, nebo kde je problém dostat se na MHD.

Jiří Chovaneček, Univerzita Palackého v Olomouci: “Ty podklady potom slouží pro plánování investičních akcí, pro městskou policii, případně pro nějaké plánování infrastruktury.”
Anketa: účastníci Porubského desatera: “Třeba podoba Hlavní třídy, podoba provozu na Hlavní třídě by mě zajímala. Sedla jsem si ke stolku, který se zabývá veřejným prostranstvím, takže vůbec jako podoba veřejných prostranství, způsob. jakým se dělají nové záměry, jak se o nich informují občané a tak dál.”
“Já tady dnes zastupuju Zámek Poruba a co je pro nás nejdůležitější, je podpora veškerých kulturních a vzdělávacích akcí na zámku.”
“Mě velmi zajímá doprava. Vlastně letos byl otevřen DK Poklad, začalo tam jezdit hodně lidí a je tam velký problém s parkováním teď. Chtěl jsem vědět, jakým způsobem se to bude do budoucna řešit.”
“My chceme větší prostory pro Komunitní centrum Makovice na alternativní vzdělávání a hlavně venkovní, jelikož teď jsme na Oblouku, je to tam malé, všude se tam kope a nedá se úplně, kam jít.”

Výsledkem setkání je žebříček třinácti témat, ke kterým se teď mohou vyjádřit lidé i v on-line hlasování na webu fajnovaporuba.cz. Jsou mezi nimi například zřízení a podpora odlehčovací služby, vhodnější prostory pro Makovici, zachování lokality Myslivny jako klidovou rekreační oblast, nebo Tramvajová trať na 8. obvod.

Nahlásit chybu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail