Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U FNO vzpomínali na oběti střelby. Před dvěma lety tam Ctirad Vitásek zabil 7 lidí

10. prosince 2019 se stal jeden z nejhorších masakrů v novodobé historii naší země. Ctirad Vitásek postřílel v ostravské fakultní nemocnici 7 lidí a na útěku pak spáchal sebevraždu. A to zřejmě jen proto, že nebyl spokojen s lékařskou péčí. Lidé si tuto tragickou událost připomněli u památníku před nemocnicí.

Uplynuly dva roky ode dne, kdy do čekárny chirurgické ambulance Fakultní nemocnice Ostrava vstoupil 42letý Ctirad Vitásek a začal střílet po pacientech, kteří čekali na vyšetření. Sedm jich zabil a další dva zranil. Loni byl před nemocnicí odhalen památník této události a i letos se u něj konal pietní akt

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Ani za dva roky ten duch té události nevyprchal a stále to máme v myslích, hlavách v srdcích. Je fajn, že si to lidé připomínají."

Perfektní práci tehdy odvedla policie. Do akce nasadila veškeré síly a prostředky, aby byl pachatel co nejdříve eliminován. Zpočátku nikdo netušil kolek je střelec pouze jeden, kde se pohybuje a co má ještě v plánu.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Musím pochválit své policisty, kteří se skutečně postarali o to, že zákrok byl profesionální a velmi rychlý. Měli jsme i trošku štěstí, jak říkal policejní rada Vacátko, že pachatel byl jeden a poměrně rychle jsme zjistili jeho identitu."

Městský obvod Poruba tehdy prožil několik hodin hrůzy, kdy se lidé báli vyjít na ulici.

Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy - Poruby: "Pamatuji si, že nejprve to byl velký šok, že se něco takového může u nás stát. Pak přišla obava, co bude následovat a nakonec velká úleva, že se to vyřešilo relativně rychle."

K památníků lidé od rána nosili květiny a zapalovali svíčky.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail