Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané se po dvou letech dočkali tradičního Novoročního koncertu

V Porubě se uskutečnil už tradiční Novoroční koncert. Všichni se na něj dlouho těšili. Loni totiž musel být zrušen kvůli pandemii koronaviru.

Kostel svatého Cyrila a Metoděje v Pustkovci na Tři krále praskal ve švech. Patřil už tradičnímu Novoročnímu koncertu, na kterém vystoupil Ondřej Brzobohatý s Evou Burešovou.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já si myslím, že to je velmi pěkná tradice a doufám, že ty roky následující už nebude žádný důvod pro žádnou pauzu, nebo přestávku.”
Ondřej Brzobohatý, herec, hudební skladatel a pianista: “Jsem rád, že můžu odstartovat tento krásný nový rok 2022 plný dvojek a dvojka je moje nejšťastnější číslo, právě tady. Já jsem taková chodící studnice všech možných druhů lásky, takže určitě budu hrát takové nějaké písničky právě z mého repertoáru, ale zároveň i písně, které mám rád. Čili ty známnější z repertoáru jiných interpretů. Ostravu mám opravdu rád a to neříkám, že bych se chtěl tady vám nějak podbízet. Ostravské publikum je přísné, ale za to potom, když je vlídné, tak člověk potom má velkou radost.”
Eva Burešová, herečka a zpěvačka: “Já se na koncert těším samozřejmě tak jako na každý další koncert, který máme s Ondrou, protože to je vždycky obrovský zážitek. Ale když koncertujeme poblíž mého domova, tak se vždycky těším o něco víc. Protože za prvé je velká pravděpodobnost, že potkám někoho ze svého mládí, nebo dětství. Taky proto, že se většinou tady objeví spousta lidí z mé rodiny, což je pro ně velká radost, protože v Praze se jen tak nepotkáme a mám takový pocit, že to publikum je takové jiné než to české publikum. Češi a Moraváci jsou fakt úplně jiní lidé.”

Porubská radnice v tuto chvíli připravuje další kulturní a volnočasové akce, které má v plánu uspořádat v letošním roce. Budou mezi nimi i novinky.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Jedna opravdu velká, tu si ještě nechám pro sebe a nebudu ji prozrazovat, ale brzy se ji Porubané dozví. A jedna z akcí, kterou pořádáme jako bienále a koná se co dva roky, je Sdílko a na Sdílko se letos budou moci těšit znovu na Alšově náměstí.”

Probíhat bude ve druhé polovině srpna. Letos opět uskuteční i oblíbená Letní umělecká scéna.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Chystáme i celou řadu věcí, na kterých budeme pracovat s nově otevřeným kulturním domem Poklad, takže věřím, že v tomto roce skutečně si opět Poruba a vůbec Porubané přijdou na své.”

A na závěr ještě přání pro všechny do nového roku.

Ondřej Brzobohatý, herec, hudební skladatel a pianista: “Co bych vám tak popřál. Hlavně zdraví, nějaký selský rozum a štěstí. A lásku, tak to už je trošku klišé, i když ne. láska není nikdy klišé.”
Eva Burešová, herečka a zpěvačka: “Já bych popřála, aby byli všichni šťastní, aby byli hlavně zdraví a aby se jim splnily všechny sny, které si přejí.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy