Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odpovědi na nejčastější dotazy najdete na webu

Na webu fajnova Poruba se objevil nový odkaz Nejčastější dotazy. Lidé tam najdou odpovědi na otázky, se kterými se úředníci setkávají téměř denně a jsou vesměs totožné.

Co mám udělat, když si pořídím psa? Proč kácíte tento strom, když vypadá zdravě? Proč ještě není opravena díra v chodníku před mým domem? To jsou otázky, na které se Porubané ptají nejčastěji a úředníci odpovídají každému zvlášť. Nově lidé odpovědi najdou na webu fajnovaporuba.

Lucie Baránková Vilamová: “Ty dotazy se s pravidelnou železnou zákonitostí opakují pořád dokolečka od lidí a my je samozřejmě vysvětlujem , ale přemýšleli jsme, co s tím. Protože skutečně to grow, nebo ten princip těch odpovědí je v podstatě stále stejný. A my jsme přemýšleli nad tím, jak to těm lidem podat, zjednodušit a vysvětlit nějakou opravdu jednoduchou formou.”


Radnice se nakonec inspirovala zejména e-schopy, které na svých stránkách mají shrnuty nejčastější dotazy zákazníků a jasné laické odpovědi na ně. Některé se věnují činnosti úřadu, další jsou zaměřeny na každodenní problémy Porubanů.

Lucie Baránková Vilamová: “Tady vidíte, že je to rozčleněno na témata, která se týkají chodníků, silnic, nepořádku. Potom například zeleně, pak jsou to například různé poplatky, bydlení, senioři, ale jsou tam třeba i školy, když chcete dítě přihlásit do 1. třídy ZŠ, co musíte všechno pro to udělat.”

Vůbec nejčastěji se lidé ptají na chodníky.

Lucie Baránková Vilamová: Ta největší přidaná hodnota je, že je to psané opravdu ve srozumitelné. normální řeši. že tam opravdu člověk nenajde tu řeč úřední, která je často velmi nesrozumitelná, problematická. I já někdu čtu jeden odstavec 3x než pochopím, co vlastně tím chtěl básní říct.

Martin Otipka, mluvčí obvodu: “Samozřejmě ta stránka je zatím jakási první verze. Neustále do ní budeme přidávat nové a nové dotazy tak, jak budou chodit a budeme se snažit, aby byla opravdu obsáhlá a lidé si našli vše potřebné, co potřebují nejen k fungování úřadu, ale i k životu v Porubě.”


Radnice už má připravenou i automacickou odpověď. A to, že se veškeré potřebné informace na své otázky dozví právě na webu fajnovaporuba.cz v sekci Nejčastější dotazy.

Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 18 780 do 20 540 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail