Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékařská knihovna FNO je v nové budově

Nejen zdravotníci, ale také studenti středních a vysokých škol teď najdou veškerou odbornou literaturu i zázemí pro studium v přízemní budově. Sousedí s tzv. „Malým internátem“ a původně ji využívali zaměstnanci havarijní služby.

Ludmila Stuchlá, vedoucí Lékařské knihovny FNO: "Otočíte všechny najednou, máme popsáno, kde co je, máme pospaný vždycky první a poslední titul té řady. Vidíte! A jedete! 10.15 A jde to i nám ženám bez nějakých větších problémů."

 Nový archiv v sobě ukrývá i velmi vzácné exponáty.

Ludmila Stuchlá, vedoucí Lékařské knihovny FNO:"To má málokdo v republice, od roku myslím 1862 tady máme časopis lékařů českých. To tady může být vidět. Tady je vlastně první ročník."

K dispozici je téměř 40 tisíc knih a časopisů.

Petr Vávra, náměstek ředitele pro vědu, výzkum a výuku: "To co já považuju za obrovský přínos tak jsou tady dvě moderně vybavené studijní místnosti, čili auly pro 30 studujících, což tato nemocnice velice potřebovala. 3:23 Tyto místnosti budou složit pro studium a přednáškovou činnost."

Využívat je budou nejen zdravotníci nemocnice, ale pravidelně také studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity.

Petr Podgorný, autor projektu, ATELIÉR SIMONA: "Snažil jsem se vytvořit prostor, který bude zklidňující, hloubkový, řekli jsme si se zadavateli barvy, které do toho vstoupí. Každá barva něco říká."

Červená znamená vzdělání, oranžová pak výuku.

Marek Tabašek, náměstek ředitele pro techniku a provoz: "Stavba, jako taková, včetně toho interiéru, přišla na 23 milionů korun včetně DPH. Stavba včetně vybavení interiéru trvala zhruba půl roku."

Lékařská knihovna má ve Fakultní nemocnici Ostrava dlouhou tradici. Funguje už od roku 1959 a je zapojena do projektu CzechELib, který zajišťuje přístup ke klíčovým elektronickým informačním zdrojům pro výzkumnou a vzdělávací sféru v ČR.

Nahlásit chybu
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail