Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané vyplňovali pocitové mapy

Obyvatelé Poruby měli opět možnost vyplňovat pocitové mapy. Zaznamenávat do nich mohli místa, se kterými mají spjatou nějakou emoci. Radnice tak získala cenné podněty, se kterými bude obvod pracovat v dalších letech.

Porubská radnice už ví, kde se lidé cítí nejlépe, nebezpečně, nebo kde je problém s parkováním. Po třech letech lidé opět vyplňovali své potřeby a emoce do Pocitové mapy. A to jak fyzicky na Porubském desateru, tak on-line.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: "Pocitové mapy jsou nástroj, prostřednictvím kterého můžeme velmi dobře zjistit, co si o určitých oblastech v Porubě myslí Porubané.  abychom věděli, jak se třeba posunulo vnímání lidí jednotlivých oblastí. Díky těmto pocitovým mapám my potom můžeme lépe cílit naše projekty a můžeme se lépe zaměřovat na jednotlivé problematické oblasti. Nebo naopak rozvíjet ty oblasti, které mají nějaký potenciál do budoucna."
Jiří Chovančík, Univerzita Palackého v Olomouci: "Ty podklady potom slouží pro plánování investičních akcí, pro městskou policii, případně pro plánování infrastruktury."

Celkem lidé odpovídali na 6 základních otázek. které se týkaly volného času, městské hromadné dopravy, parkování, bezpečnosti, nakupování a označit mohli i místa, která jim připadají ošklivá.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: "Nejčastěji odpovídali na otázku, kde rádi tráví volný čas a nejméně odpovídali na otázku, kde se špatně dostávají na MHD, což můžeme považovat za pozitivní výsledek. Celkem nám vyplnili 1684 bodů, což je číslo, se kterým můžeme dále pracovat v rámci strategických materiálů a podobně."

Nejvíce nebezpečně se lidé cítí v okolí Dělnické ulice. Nelíbí se jim ani vzhled Duhy, bývalého obchodního centra Marica nebo okolí Černé perly. Svůj volný čas pak nejraději tráví na Hlavní třídě a v jejím okolí a v porubském lesoparku. Zajímavé je také srovnání v letech.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba:"Když potom máme řadu těch Pocitových map, třeba i za posledních 10, 15 let, tak je hezké pozorovat, jak se proměňují ty pocity, názory a ty zpětné vazby lidí v rámci Poruby."

Pocitové mapy Porubané vyplňovali i v letech 2016 a 2018.

Nahlásit chybu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail