Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malí kluci si ze zimních stadionů odnášeli první hokejové zážitky. Umožnil to Týden hokeje

Zimní stadiony po celé republice patřily už tradiční akci Týden hokeje. Určena je dětem ve věku od 4 do 8 let a jejich rodičům, kteří tak měli unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vším, co k němu patří.

Zimní stadion v Ostravě-Porubě zaplnili malí kluci se svými rodiči. Mnozí z nich si díky akci Týden hokeje odnesli svůj první hokejový zážitek. Pro děti byl připraven zábavný program nejen na ledě, ale i mimo něj.

Jiří Trembač, trenér mládeže RT Torax Poruba: “Týden hokeje probíhá v celé republice. Dnešním dnem je to u nás v Porubě a proč? Abysme přilákali další děti, které třeba o tom hokeji a o tom sportu až tolik neví. Mají tu možnost přijít, vyzkoušet si to. Nahoře si vyzkoušely střelbu s tenisákem na bránu. Tady mají možnost půjčit si výstroj. Hlavně brusle, rukavice, helmu a zkusit si první krůčky na ledě.”
Anketa: rodiče dětí: “To už je můj 4. syn, moji první tři hráli hokej, dotáhli to do žáků. Malý začal před rokem dělat fotbal, hraje fotbal a dneska zkoušíme hokej. Jinak lyžuje, začíná lyžovat. Takže uvidíme, do ničeho ho nenutím, necháme tomu volný průběh.”
“Bydlíme v Hošťálkovicích a tam se teď otevřelo nové kluziště. Klukům se to začalo líbit, hlavně tomu staršímu a chtěl napodobit kluky, co tam hrají hokej. Tím pádem jsem říkala tak jo, zkusíme přípravku a začali jsme chodit sem. A malý se chytil bráchy, takže taky začal bruslit.”
Anketa: zúčastněné děti: “Mě se to líbí nejvíc
“Chtěl bych hrát hokej a myslím, že budu. Někdy se dívám na hokej.”
“Líbí se mi hokej, budu hrát hokej.”
“Já jsem se naučil už bruslit. Chtěl bych hrát jak David Pastrňák.”

Na jakémkoli sportu je důležité, aby to děti bavilo.

Otec jednoho z hokejistů přípravky: “Určitě je to časově náročné, ale hlavně je to fajn. Děti mají vyžití, baví se, nesedí pouze doma u televize, počítače. Láká je to, táhne je to nejen za tím sportem, ale i za kamarády, které tady našli. Určitě to dítě musí bavit, trenéři je k tomu vedou vlastně hrou. Není tady žádný drill. Ani při tom náboru, ani v těch mladších tréninkových ročnících. Pokud je to nebaví, tak se klidně můžou poohlédnout po jiném sportu, jiné aktivitě, nebo jiné zábavě.”

O hokej je velký zájem. HC RT TORAX Poruba tak nemá o malé hokejisty nouzi.

Jiří Trembač, trenér mládeže RT Torax Poruba: “Základna je u nás momentálně dostatečná, zejména co se týče těch nejmladších. To je ta přípravka, tak tam máme v celé přípravce, to jsou asi 3, 4. ročníky, tak tam máme kolem 70 dětí a v tom nejstarším ročníku přípravky, to je rok 2014, máme 38 dětí.”

V rámci projektu Pojď hrát hokej se doposud uskutečnilo devět Týdnů hokeje, kterých se zúčastnilo 33 a půl tisíce dětí. V září 2016 se konal Týden hokeje pouze na omezeném počtu zimních stadiónů. Od ledna 2017 se pak rozšířil do celé České republiky a pravidelně se koná na více než 140 místech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy