Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavci z KPS Ostrava loni vybojovali rekordní počet medailí, celkem 130

Klub plaveckých sportů Ostrava je nejlepším plaveckým klubem v Česku. Jen loni získal ze 4 mistrovství rekordních 130 medailí a v reprezentaci má 10 plavců z celkových 56.

I přesto, že covidová doba plavcům moc nepřála, Klub plaveckých sportů Ostrava si s ní poradil skvěle. Vybojoval rekordních 130 medailí a stal se nejlepším klubem v Česku.

Libor Kohut, trenér, KPS Ostrava: “Máme tady velkou spoustu velmi kvalitních plavců od seniorů, kdy tady máme Romana Procházku, který v juniorské soutěži stále drží všechny rekordy na 50 a 100 metrů. Dále tady máme velmi šikovnou, teď už seniorku Báru Matuškovou, která k nám přišla z Liberce, no a opravdu velké množství juniorských reprezentantů.”
Tobiáš Kern, KPS Ostrava: “Plavání je pro mě všechno a já jsem hrozně rád na bazéně i ve škole a máme super příležitost, že můžeme plavat a chodit do školy. Ono je to propojené. Můj sen je jet na olympiádu. Můj vzor je americký plavec Caeleb Remel Dressel. To je takový asi v současnosti nejúspěšnější plavec sprinter přímo na tratě, co plavu já, takže v něm se tak jako vidím.”
Barbora Matošková, KPS Ostrava: “Moje nejlepší úspěchy jsou splněný limit na ME juniorů, které se bohužel nekonalo, protože byla covidová situace, což mě mrzí, ale zároveň mě to namotivovalo dál na sobě pracovat a taky teď v současné době jsem byla 10x mistryně ČR v dorostu a získala jsem v zimě 14 titulů Mistryně ČR, takže za mě velký úspěch.”

V klubu mají radost, že se po několika měsících opět otevřely bazény a všichni tak mohou trénovat společně. Covid způsobil to, že klubu chybí sportovní třídy.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: “Bohužel se nám to negativně projevilo na členství dětí ve sportovních třídách. V minulosti jsme měli naplněné třídy od 4. do 9, a poslední dva roky způsobily to, že nám nevznikla 4. ani 5. sportovní třída. Ty sportovní třídy organizujeme na ZŠ Dětská v Porubě a nutno říct, že ta spolupráce se školou je výborná.”
Zuzana Škapová, ředitelka ZŠ Dětská: “Žákům školy nabízíme, kteří jsou členy klubu, tak nabízíme možnost rozšířené výuky plavání. Jedná se o žáky 6. až 9. ročníku, kteří v rámci volitelných předmětů mohou vybírat sportovní přípravu. 3 hodiny sportovní přípravy. Takže my umožňujeme dětem, aby chodily na tréninky v rámci výuky. Samozřejmě to nemůžeme dělat v případě, že je ve třídě jeden plavec a musíme počítat s tím, že ta třída se musí naplnit minimálně polovinou počtu třídy plavci.”

Pokud by se chtěly děti do sportovních tříd přihlásit, mohou kontaktovat kohokoliv z trenérů Klubu plaveckých sportů Ostrava. V současné době má klubu na 950 členů, z toho 700 aktivních.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: “Na zahraniční závody jezdí děti od 7., 8. třídy. Naši dorostenci poměrně často, ať už pod hlavičkou reprezentace, nebo pod klubem. My máme v současné době 10 reprezentantů. Jedna reprezentantka přestoupí do našeho klubu v červnu a když si uvědomíte, že v reprezentaci ČR je necelých 60 plavců, z čehož bude 11 v našem klubu, tak si myslím, že je to velmi pěkné číslo.”

Plavání je velmi náročné a děti by měl tento sport především bavit.

Libor Kohut, trenér, KPS Ostrava: “Když se tady toto zvládne a plave se nějaký ten rok, tak většinou tito lidé jsou i velmi úspěšní v pozdějším životě, co se týče pracovního nějakého poměru. Bývají velmi houževnatí, cílevědomí. Prostě to, co se naučili v tomto sportu, potom velmi dobře zužitkují ve své pozdější pracovní profesi.”

Pokud tedy plavete rádi, není nic jednoduššího, než se do klubu přihlásit. Jeho prioritou bude letos naplnit všechny sportovní třídy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy