Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival pouličního divadla Cirkulum nahradí Festival v ulicích. V Ostravě-Porubě proběhne na konci června

Festival v ulicích mění místo. Z centra Ostravy se stěhuje do Poruby. Probíhat bude na Hlavní třídě v úseku od Floridy po Alšovo náměstí. Program bude velmi pestrý.

Porubu letos po 6 letech opouští Festival pouličního divadla Cirkulum. Organizátoři se chtěli posunout dál a zvolili jinou formu festivalu. K tomu potřebovali jiné prostory a nakonec se rozhodli pro Slezskoostravský hrad. Cirkulum naštěstí nahradí multižánrový Festival v ulicích.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme samozřejmě s touto informací pracovali a přemýšleli jsme, co nového bysme mohli na Hlavní třídu přivézt tak, aby to bylo stejně fajn jako bylo Cirkulum. Aby se z toho stala zase několikaletá tradice a musím říct, že náhoda tomu chtěla, slovo dalo slovo a když jsme s organizátory Festivalu v ulicích, který lidé znají z centra, mluvili o úplně jiné akci, tak v tu chvíli jsme rozdiskutovali možnost, že by mohli Festival v ulicích rozšířit také do Poruby.”

Po několika schůzkách přišla od organizátorů ještě lepší zpráva, než porubská radnice čekala. Že se sem přesune ne část, ale celý Festival v ulicích. Víme proč.

Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích: “Poruba skýtá mnohé plochy, které umíme obsadit, umíme do nich zasadit program. Jsou tady neskutečně krásné dvory, tak jsme si řekli zkusme to, protože ten prostor je velkorysý a skýtá neskutečné možnosti pro rozvoj celého festivalu.”

Festival v ulicích nabídne pestrý program. V prostoru u Floridy a pod kruhovým objezdem se návštěvníci mohou těšit na neziskové organizace, buskery, akrobaty, tanec a různé workshopy pro děti a taky na spoustu dobrého jídla.

Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích: “Přímo na kruháči pro ně bude připraven alternativní kreativní lunapark. Po celé cestě až na Alšovo náměstí kromě toho, že návštěvníci potkají design zónu, řemeslnou zónu, potkají tam něco jako africkou zónu, kde najdou africké trhy, africkou kulturu a robot mana. Přímo na místě bude člověk z Konga, bude stavět roboty, bude pracovat s dětmi a robot pak bude chodit po celé Hlavní třídě.”

Na Alšově náměstí pak bude připravena hudební scéna, která nabídne umělce z Las Palmas, Argentiny, nebo Kanady. Probíhat tam bude i vinný festival a také čajový a dýmkařský.

Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích: “My obsadíme i dvory v okolí. Obsadíme zatím dva dvory, kde budou scény, na kterých budou vystupovat akrobaté. Jsou to buskeři, ale aby si návštěvníci nemysleli, že to jsou jen tak nějací lidé, kteří si sednou a budou se snažit něco předvádět. Jsou to opravdoví umělci, kteří přijeli z celého světa.”

Festival v ulicích se v Porubě uskuteční od 24. do 26. června a vše o něm najdete na webu a Facebooku festivalu.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail